CEO AMD wygłosi przemówienie otwierające na Computex 2024. Jest szansa na prezentację Zen 5

CEO AMD wygłosi przemówienie otwierające na Computex 2024. Jest szansa na prezentację Zen 5

Computex 2024 rozpocznie się od przemówienia CEO AMD, Dr. Lisy Su. W wydarzeniu udział weźmie 1500 międzynarodowych oraz lokalnych wystawców. Wśród nich nie zabraknie najbardziej rozpoznawalnych marek.

Tegoroczne targi Computex skupią się na sztucznej inteligencji

Tegoroczne targi Computex zaplanowane są na początek czerwca. Odbędą się one na Tajwanie, w halach centrum wystawowego Taipei Nangang. Targi, co nie powinno dziwić, będą poświęcone tematyce sztucznej inteligencji. Oczywiście w związku z rosnącą popularnością AI oraz urządzeń oferując do niej dostęp. Układy odpowiedzialne za sztuczną inteligencję są obecnie na tyle ważne, że nawet Microsoft postanowił dodać do Menedżera zadań w Windowsie funkcję monitorowania NPU (jednostki przetwarzania neuronowego).  

Wydarzenie rozpocznie się od przemówienia CEO AMD, Dr. Lisy Su, które odbędzie się rankiem 3 czerwca.

Wracając do samych targów, udział weźmie w nich 1500 międzynarodowych i lokalnych wystawców, którzy zajmą łącznie 4500 stanowisk. Na targach nie zabraknie rzecz jasna czołowych przedstawicieli branży. Głos zabiorą między innymi przedstawiciele Qualcomma, Intela czy MediaTeka.

Wydarzenie rozpocznie się od przemówienia CEO AMD, Dr. Lisy Su, które odbędzie się rankiem 3 czerwca. Dr. Lisa Su ma zaprezentować następną generację produktów AMD, które zapewnią nowe możliwości sztucznej inteligencji w różnego rodzaju zastosowaniach, w tym również komputerach PC.

AMD może nie przegapić tak dobrej okazji do zaprezentowania Zen 5

Możliwość poprowadzenia otwierającego przemówienia może być dla AMD idealną okazją do zaprezentowania naprawdę wartych uwagi produktów. I chociaż na tę chwilę nie ma podanej konkretnej daty premiery nowych procesorów bazujących na architekturze Zen 5, to wiemy, że mają one zostać wprowadzone jeszcze tego roku. Można zatem już teraz spodziewać się, że to właśnie podczas czerwcowego wystąpienia na targach Computex, AMD postanowi ogłosić Zen 5 ujawniając przy okazji oficjalne szczegóły dotyczące tej architektury jak i samych procesorów nowej generacji. 

Computex 2024 skupi się na 6 głównych tematach: zaawansowana łączność, mobilność przyszłości, obliczenia AI, rzeczywistość immersyjna, zrównoważony rozwój oraz innowacje. Wydarzenie zaplanowane jest na okres od 4 do 7 czerwca.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CEO AMD wygłosi przemówienie otwierające na Computex 2024. Jest szansa na prezentację Zen 5

 0