Chińska karta graficzna Innosilicon Fantasy 3 z obsługą Ray Tracingu?

Chińska karta graficzna Innosilicon Fantasy 3 z obsługą Ray Tracingu?

Podczas konferencji, która odbyła się po premierze GPU Innosilicon Fantasy 2, firma ogłosiła zakończenie prac nad układem Fantasy 3 z obsługą Ray Tracingu. Z uwagi na wymagania sprzętowe związane z obsługą funkcji śledzenia promieni, Innosilicon planuje opracować pełnoprawną serię high-endowych rozwiązań. Ponadto przedsiębiorstwo najpewniej wprowadzi swoje produkty na całym świecie.

W ostatnim czasie informowaliśmy o premierze kolejnej generacji układów GPU od chińskiej marki, Innosilicion. Nowością w ofercie producenta jest seria o nazwie Fantasy 2. Kolejna iteracja tej linii procesorów graficznych, zamiast wzrostu wydajności przyniosła znacznie niższe zużycie energii. Tym razem doszły nas słuchy, że tuż po owym wydarzeniu, firma ogłosiła na konferencji zakończenie prac badawczo-rozwojowych nad serią Fantasy 3. O ile sam rozwój nie dziwi, o tyle fakt implementacji Ray Tracingu jest bardzo zaskakujący i chyba nikt nie spodziewał się takiego posunięcia ze strony Innosilicon. Mimo, iż funkcja śledzenia promieni jest dostępna na rynku już od 2018 roku, takie osiągnięcie w przypadku chińskiej marki będzie wręcz rewolucyjne.

Tuż po premierze energooszczędnych procesorów graficznych z serii Fantasy 2, firma ogłosiła zakończenie prac badawczo-rozwojowych nad Fantasy 3. Nowa linia GPU ma przynieść obsługę Ray Tracingu oraz killku innych zaawansowanych opcji. Ponadto firma chce rozpocząć działalność na rynku światowym.

Innosilicon Fantasy 3

Z uwagi na fakt, iż Ray Tracing wymaga dużej mocy obliczeniowej, przedsiębiorstwo planuje opracować pełnoprawną linię high-endowych produktów. Wiele wskazuje także na to, że firma ma zamiar wprowadzić swoje procesory graficzne na rynek światowy. Ekspansja poza granice Państwa Środka oznaczałaby konkurencję dla NVIDII oraz AMD, chociaż nie spodziewamy się żeby Chińczycy byli w stanie zaoferować równie wydajne rozwiązania. Niemniej jednak już sam fakt obsługi śledzenie promieni robi niemałe wrażenie.

Co więcej Fantasy 3 ma przynieść wsparcie dla innych zaawansowanych opcji, o których niestety nie wiemy nic więcej. Mamy zatem wiele niewiadomych. Jedną z nich jest chociażby sposób obsługi Ray Tracingu. Nie wiadomo w jaki sposób zostanie ona zrealizowana. Możliwe, że marka Innosilicon opracowała dedykowane do tego zadania jednostki obliczeniowe. Pozostaje nam czekać na więcej informacji w tej sprawie.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chińska karta graficzna Innosilicon Fantasy 3 z obsługą Ray Tracingu?

 0