Corsair prezentuje wypasiony gamingowy laptop Voyager a1600 AMD Edition. Intela tu nie znajdziecie

Corsair prezentuje wypasiony gamingowy laptop Voyager a1600 AMD Edition. Intela tu nie znajdziecie

Corsair Voyager a1600 AMD Advantage został zaprezentowany na targach Computex 2022 jako pierwszy w historii laptop do gier i streamingu tej firmy. Laptop do gier Voyager a1600 będzie wyposażony w procesory AMD Ryzen z serii 6000 oraz układ graficzny AMD Radeon RX 6800M. Sprzęt wyróżnia się dodatkowo panelem dotykowym nad klawiaturą z dziesięcioma przyciskami skrótów.

Corsair Voyager a1600 będzie wyposażony w procesor AMD Ryzen 9 6900HS, który można sparować z maksymalnie 64 GB pamięci RAM DDR5 i do 2 TB PCIe 4.0 M.2 NVMe SSD. Jeśli chodzi o grafikę, Corsair postawił na układ AMD Radeon RX6800M. Laptop zawiera pełnowymiarową, niskoprofilową klawiaturę mechaniczną Cherry MX z podświetleniem RGB poszczególnych klawiszy, a także kamerę internetową Full HD. Jest wyposażony w 16-calowy ekran 2560 × 1600 QHD+ IPS, który oferuje częstotliwość odświeżania 240 Hz i obsługuje technologię AMD FreeSync Premium. Jeśli  chodzi o łączność, to mamy tutaj Thunderbolt 3 USB 4.0, jedno USB 3.2 Gen 2 Type-C, jedno USB 3.2 Gen 1 Type-A, jeden czytnik kart SDXC 7.0 i jedno gniazdo audio. Corsair Voyager a1600 będzie  ponadto wyposażony w zaawansowany, kompaktowy system chłodzenia z komorą parową, który równomiernie rozprowadza ciepło, osiągając niższe temperatury przy cieńszym profilu niż tradycyjne metody chłodzenia.

Corsair Voyager a1600 AMD Advantage to laptop w całości oparty o rozwiązania AMD. Sprzęt kierowany jest głównie do graczy i streamerów, a wyróżnia się nietypowym panelem dotykowym od przejętej przez Corsair firmy Elgato.

Corsair Voyager a1600 wyróżnia  się dziesięcioma łatwo dostępnymi, konfigurowalnymi przyciskami skrótów klawiszowych, które są umieszczone nad klawiaturą. Przyciski te są obsługiwane przez oprogramowanie Elgato Stream Deck i oferują dostęp do skrótów podczas streamingu, ale można je dowolnie  zaprogramować. Laptop jest również wyposażony w układ czterech kierunkowych mikrofonów z redukcją szumów otoczenia, który wychwytuje głos użytkownika nawet w głośnym środowisku.

"Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Corsair, aby wprowadzić na rynek pierwszy laptop Voyager wyłącznie z platformą projektową AMD Advantage" - powiedział Frank Azor, główny architekt Gaming Solutions w AMD. "Corsair Voyager a1600 to pierwsze prawdziwie mobilne rozwiązanie do przesyłania strumieniowego; w połączeniu z inteligentnymi technologiami AMD, takimi jak SmartShift MAX, użytkownicy mogą automatycznie uwolnić pełny potencjał tego laptopa, niezależnie od tego, czy grają, przesyłają strumieniowo, czy też tworzą" – dodał Frank.

Laptop jest wyposażony w Bluetooth v5.2 i będzie działał w systemie operacyjnym Windows 11. Będzie wyposażony w akumulator o pojemności 6410 mAh z obsługą szybkiego ładowania 99 W. Cena niestety nie została ujawniona, podobnie jak data sklepowej premiery.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Corsair prezentuje wypasiony gamingowy laptop Voyager a1600 AMD Edition. Intela tu nie znajdziecie

 0