Corsair wprowadza pamięci Dominator Platinum RGB 6200 MHz i 6400 MHz DDR5

Corsair wprowadza pamięci Dominator Platinum RGB 6200 MHz i 6400 MHz DDR5

Na kilka miesięcy przed premierą procesorów Intel Alder Lake producenci pamięci DDR5 prześcigali się w obietnicach, dotyczących prędkości nadchodzących modułów. Teraz zaczynamy dostrzegać pierwsze rezultaty.

Od miesięcy wiemy, że producenci pamięci DDR5 pracują nad wprowadzeniem jak najszybszych modułów. Wraz z premierą procesorów Intel Alder Lake 12. generacji, na rynku pojawiły się pamięci z podstawowymi prędkościami, jednak coraz częściej widzimy informacje o wprowadzeniu wariantów znacznie wydajniejszych. Corsair właśnie ogłosił wprowadzenie na rynek nowych pamięci Dominator Platinum RGB DDR5, których prędkość zwiększono do 6400 MHz.

Corsair wprowadza na rynek pamięci Dominator Platinum RGB DDR5, które są jak dotąd najszybszymi w ofercie tego producenta.

Pamięci Corsair Platinum RGB DDR5 będą dostępne w zestawach 6200 MHz i 6400 MHz. Te moduły są również bardziej konfigurowalne niż kiedykolwiek dzięki nowemu menedżerowi XMP, obecnemu w oprogramowaniu Corsair  iCUE. Jak podkreśla producent, pamięć Corsair Dominator Platinum RGB DDR5 zostały zaprojektowane z odważną, wyrafinowaną estetyką, podświetloną 12 ultrajasnymi, indywidualnie adresowanymi diodami CAPELLIX LED na moduł. 

Radiator wykorzystuje opatentowaną przez Corsair konstrukcję chłodzenia DHX, aby zapewnić utrzymanie temperatury pod kontrolą, nawet podczas pracy z bardzo wysokimi częstotliwościami. Oba nowe zestawy Dominator Platinum 6200 MHz i 6400 MHz będą dostępne w zestawach 32 GB, z dwoma modułami pamięci 16 GB w zestawie. Zestaw 6200 MHz jest sprzedawany za około 2500 zł bezpośrednio przez Corsair. Nie znamy ceny wyższego modelu.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Corsair wprowadza pamięci Dominator Platinum RGB 6200 MHz i 6400 MHz DDR5

 0