Counter-Strike: Global Offensive z kolejnym rekordem graczy. Pomogła beta CS2?

Counter-Strike: Global Offensive z kolejnym rekordem graczy. Pomogła beta CS2?

Counter-Strike: Global Offensive nie zatrzymuje się i bije kolejny rekord. Do ogromnego zainteresowania strzelanką Valve przyczyniła się beta CS2, która jest przeznaczona dla osób mających CS:GO na koncie Steam.

CS:GO przez większą część swojego żywota nie mógł narzekać na brak zainteresowania, ale to, co się teraz dzieje przebija najśmielsze oczekiwania. Od początku 2023 roku gra Valve bije rekord za rekordem, z kolei w marcu ustanowiła aż dwa. W połowie miesiąca pisaliśmy o peaku 1,416,861 jednocześnie aktywnych graczy, aczkolwiek wynik ten przeszedł do historii. Według danych SteamCharts obecny rekord wynosi 1,519,457 jednocześnie grających graczy, zaś w chwili pisania wiadomości na serwerach przebywa ponad 1 mln osób. Counter-Strike: Global Offensive ma ponad 10 lat na karku, lecz właśnie teraz przeżywa jeden ze swoich najlepszych momentów, chociaż przyczyna jest oczywista.

CS:GO z nowym rekordem, który obecnie wynosi 1,519,457 jednocześnie aktywnych graczy,

Counter-Strike: Global Offensive rekord

Trwa zamknięta beta Counter-Strike 2, czyli następcy CS:GO, którego w praktyce trzeba traktować jako dużą aktualizację do istniejącej produkcji, a nie oddzielny produkt wnoszący rewolucyjne zmiany. Zapowiedź tytułu przyciąga graczy, dodatkowo, aby mieć szansę otrzymania dostępu do testów musimy posiadać na koncie Steam Counter-Strike: Global Offensive i najlepiej rozegrać w nim jak najwięcej godzin. Ludzie logują się więc do gry i sprawdzają, czy uzyskali dostęp albo po prostu grają sobie. CS:GO to numer jeden pod względem liczby aktywnych graczy Steam, który wygrywa z Dotą 2 i Apex Legends.

CS2 nie wprowadza znaczących zmian do serii i stanowi rozwinięcie istniejących pomysłów. Deweloperzy zmienili działanie dymu, od teraz będzie on wydostawał się przez otwarte drzwi i wybite okna, unosił się w górę i opadał po schodach, a także rozchodził się w długich korytarzach oraz mieszał z dymem pochodzącym z innego źródła. Przeprojektowano lub przygotowano od podstaw dostępne mapy i całość przeniesiono na silnik graficzny Source 2. Warto wspomnieć, że do internetu wyciekły pliki gry, aczkolwiek da się zagrać w tryb offline z botami, a nie przez sieć. Przy okazji uważajcie na oszustów oferujących klucze do bety, jak przyznało Valve jest to zwykły scam.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Counter-Strike: Global Offensive z kolejnym rekordem graczy. Pomogła beta CS2?

 0