Beta Counter-Strike 2 wyciekła do sieci. Uwaga na oszustów oferujących dostęp do gry

Beta Counter-Strike 2 wyciekła do sieci. Uwaga na oszustów oferujących dostęp do gry

Po tygodniach spekulacji Valve ujawniło Counter-Strike 2, który w praktyce jest większą aktualizacją do CS:GO powstałą na nowym silniku graficznym i nie należy oczekiwać tutaj głębszych zmian. Gra pozostaje w fazie beta, która jest rozdawana wybranym graczom. Jak się okazuje kwestią czasu było aż pliki produkcji trafią do sieci.

Użytkownik Twittera o pseudonimie vx-underground ujawnił, że wersja beta gry Counter-Strike 2 wyciekła do sieci, ale można zagrać jedynie offline z botami. Nie da się zagrać w kluczowy tryb online przeciwko innym graczom, aczkolwiek zawsze można sprawdzic zmiany, które wprowadzono. Oczywiście pliki wrzucono nielegalnie, więc nie należy ich pobierać. Najwyraźniej ktoś z wybranej grupy osób testujących grę zdecydował udostępnić pliki CS2 w internecie. Dostęp do bety Counter-Strike 2 uzyskują osoby posiadające CS:GO na koncie. Wyciek plików z grą to nie jedyny problem dla Valve. Pojawili się gracze oferujący rzekomy dostęp do bety CS2, ale jest to oszustwo, a gracz po zakupie nie ma szans zagrać w testowe wydanie.

Do sieci wyciekły pliki bety CS2. Dodatkowo pojawili się oszuści, którzy oferują dostęp do testów gry.

W związku z pytaniami na forach internetowych do sprawy odnieśli się twórcy, przyznając, że nie ma żadnych kluczy do zamkniętej bety Counter-Strike 2 i całość to zwykły scam. Jak sprawdzić, czy możemy zagrać w betę? Wystarczy odpalić Counter-Strike: Global Offensive, a następnie sprawdzić to w menu głównym. "Nie loguje się na zewnętrznych serwisach, które twierdzą, iż muszą sprawdzić Wasze konto pod kątem dostępu do testów lub oferują dostęp czy klucze do limitowanej bety. Nie ma żadnych kluczy" – napisano na oficjalnym profilu CS2.

Sam Counter-Strike 2 nie jest rewolucją, tylko dużą aktualizacją do CS:GO, więc zachwyty jeśli takowe się gdzieś pojawiają są na wyrost. Nie znaczy to jednak, że strzelanka nie wniesie świeżych pomysłów czy widocznych zmian. Valve zmieniło działanie dymu, czym chwali się na materiałach promujących grę. Od teraz dym będzie wydostawał się przez otwarte drzwi i wybite okna, unosił się w górę i opadał po schodach, a także rozchodził się w długich korytarzach i mieszał z dymem pochodzącym z innego źródła. Oprócz tego przebudowano czy stworzono od podstaw dostępne w CS:GO mapy i poprawiono oprawę graficzną.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Beta Counter-Strike 2 wyciekła do sieci. Uwaga na oszustów oferujących dostęp do gry

 0