Curve Pay - płatności zbliżeniowe również dla smartfonów Huawei jak P40 Pro i innych bez Google Pay

Curve Pay - płatności zbliżeniowe również dla smartfonów Huawei jak P40 Pro i innych bez Google Pay

Posiadacze nowszych smartfonów Huawei, jak P40 Pro mogą narzekać na niektóre niedogodności związane z brakiem usług Google, choć dla wielu (w tym dla mnie) to zaleta). Nieststety największą bolączką do tej pory był brak płatności zbliżeniowych NFC i niedostępność uniwersalnych alternatyw dla Google Pay. Podkreślam słowo "był", bo właśnie to się zmieniło.

Aplikacja i karta Curve (polska wymowa przysparza wielu problemów naszym rodakom, a będąc na wakacjach w Chorwacji, często nie wiadomo, czy ktoś korzysta akurat z tej karty, czy też zauważył dziwny odpływ gotówki) są doskonale znane podróżnikom i w wielu przypadkach stawiane nad równie popularnym Revolutem. Curve nie działa jednak jak Revolut i nie dokonuje się tutaj przedpłaty. Zapewne kojarzycie aplikacje, które pozwalają gromadzić wszelkie karty lojalnościowe z Biedronki, Auchan, Orlenu, i wielu innych sieciówek w jednym miejscu. Tak samo działa Curve, ale z kartami płatniczymi.

Curve wprowadziło płatności zbliżeniowe Curve Pay, które działają również na smartfonach bez usług Google, takich jak nowe urządzenia Huawei z HMS.

Aplikacja pozwala przypisać swoje karty płatnicze i wybrać jedną aktywną w danym momencie. Do płacenia w sklepie wykorzystuje się wtedy kartę dostarczoną przez Curve pocztą w eleganckim opakowaniu. Co jednak najistotniejsze, Curve pozwala płacić swoją kartą za granicą, dokonując konwersji waluty "na żywo" i od razu ściągając środki z aktualnie aktywnej karty debetowej lub kredytowej, a przelicznik  jest również korzystny co w Revolucie, a często nawet korzystniejszy. Za granicą to świetna opcja, pozwalająca obejść się bez kont walutowych, które i tak nie oferują takich dobrych stawek. Jedyna pułapka to bankomatu Euronetu, które pobierają złodziejską prowizję od korzystania zarówno z Revoluta, jak i Curve, ale o tym wie chyba każdy posiadacz takiej karty.

Wracając jednak do sedna informacji: Curve od jakiegoś czasu przymierzało się do rozszerzenia swojej funkcjonalności i nie mogłem być szczęśliwszy, gdy po niedawnym zalogowaniu się do aplikacji ujrzałem monit: włącz płatności zbliżeniowe NFC. Okazuje się, że Curve wprowadziło Curve Pay - odpowiednik Google Pay, który nie jest ograniczony do smartfonów z usługami Google, ale działa w zasadzie na każdym urządzeniu, na którym zainstalowano aplikację i posiada NFC. Aplikacja wspiera również system Huawei (HMS) i bezproblemowo oferuje, to co w Polsce było właściwie niedostępne (poza jednym bankiem) - płatności zbliżeniowe na smartfonach bez Google Mobile Services.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Curve Pay - płatności zbliżeniowe również dla smartfonów Huawei jak P40 Pro i innych bez Google Pay

 0