Cyberpunk 2077 otrzymał aktualizację 1.12, która eliminuje poważną lukę

Cyberpunk 2077 otrzymał aktualizację 1.12, która eliminuje poważną lukę

CD Projekt RED nie spoczywa na laurach i stara się naprawić Cyberpunka 2077 dzięki regularnie dostarczanym aktualizacjom. W ubiegłym miesiącu dostaliśmy większy patch, a teraz polskie studio publikuje następny zestaw usprawniający futurystyczne uniwersum. Jak informowaliśmy niedawno tytuł posiadał lukę w „zewnętrznej bibliotece DLL”, która sprawia, że gracze decydujący się na implementację modyfikacji lub zewnętrznych stanów zapisu narażali na niebezpieczeństwo cały system operacyjny. Potencjalny haker mógł wykorzystać dziurę do zdalnego przejęcia urządzenia, więc ryzyko było dość spore co zresztą potwierdzili sami deweloperzy. Aktualizacja oznaczona numerem 1.12 skupia się na załataniu luki w zabezpieczeniach (usunięto/zastąpiono pliki DLL bez ASLR). Ponadto wyeliminowano błąd związany z przepełnieniem buforu.

Aktualizacja oznaczona numerem 1.12 skupia się na załataniu luki (usunięto/zastąpiono pliki DLL bez ASLR). Ponadto wyeliminowano błąd związany z przepełnieniem buforu.

Dobrze, że Redzi starają się na bieżąco reagować, ale do poprawy jest jeszcze wiele elementów. W związku z tym w lutym dostaniemy kolejny tym razem większy patch w stylu tego ze stycznia. Należy oczekiwać, że po udostępnieniu narzędzia moderskiego modów opracowanych przez fanów będzie jeszcze więcej i najpewniej część z nich przyczyni się do poprawy działania produkcji oraz dodania elementów, których domyślnie brakowało społeczności. Modderzy powinni mieć się jednak na baczności, bowiem CD Projekt RED usunął modyfikację pozwalającą na nieautoryzowane współżycie z postacią odgrywaną przez Keanu Reevesa. Z drugiej strony nie oferowała ona nic ciekawego, gdyż bohaterowie byli ubrani a ich animacje dość koślawe.

Cyberpunk 2077 mimo pewnego sukcesu jaki odniósł na rynku daleki jest od ideału i był nie tylko chwalony, ale również krytykowany przez różne osoby z branży. Ostatnim jest producent Ori, który skrytykował działania marketingowe rodzimej firmy. Moon Studios, Thomas Mahler stwierdził, że gdy jakąś grę reklamuje się hasłami typu "możesz robić na co tylko masz ochotę" wówczas jest to obietnica bez pokrycia. "Dział PR CD Projekt postanowił wykorzystać wszystkie praktyki Molyneux i Murray. Gracze mieli uwierzyć, że otrzymają Sci-Fi "GTA w trybie FPP". Dlaczego mieliby nie pokochać takiej wizji?" - pyta Mahler.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077 otrzymał aktualizację 1.12, która eliminuje poważną lukę

 0