Cyberpunk 2077 pozwoli wyłączyć muzykę chronioną prawem autorskim - to ukłon w stronę streamerów

Cyberpunk 2077 pozwoli wyłączyć muzykę chronioną prawem autorskim - to ukłon w stronę streamerów

Dla YouTuberów problem praw autorskich nie jest niczym nowym i większość osób umieszczających swoje materiały w tym serwisie z pewnością zetknęła się z ostrzeżeniami o prawach autorskich związanych z muzyką. Problem ten jednak jest dość nowy dla streamerów na Twitchu, którzy dotąd bez ograniczeń mogli korzystać z podkładów muzycznych oraz utworów pojawiających się w grach. Ostatnio tysiące streamerów Twitcha musiało usunąć treści ze swoich kanałów z powodu masowej fali roszczeń DMCA pochodzących z branży muzycznej. Na szczęście problem dostrzegli też niektórzy twórcy gier, którzy pracują nad ułatwieniem życia streamerom, którzy w dużym stopniu reklamują samą grę.

CD Projekt Red umożliwia wyłączenie chronionej prawem autorskim ścieżki dźwiękowej w Cyberpunk 2077 i zastąpienie jej muzyką skomponowaną przez samo studio. To ważna rzecz dla streamerów i twórców treści.

Cyberpunk 2077 ma być największą grą roku i wielu streamerów już szykuje się do prowadzenia własnych transmisji z rozgrywki. Aby uniknąć potencjalnych problemów z prawami autorskimi, CD Projekt Red umożliwia wyłączenie ścieżki dźwiękowej z chronionymi prawnie utworami - specjalnie dla streamerów. Po włączeniu tej opcji streamerzy będą mogli prowadzić rozgrywkę z muzyką autorstwa CD Projekt Red, unikając utworów chronionych prawem autorskim. Utwory normalnie słyszane w radiu w samochodzie, czy w klubach zostaną zastąpione muzykę CD Projekt Red, co do której nikt nie będzie zgłaszał żadnych roszczeń.

CD Projekt Red udzielił twórcom treści bezpłatnej licencji na strumieniowe przesyłanie rozgrywki lub tworzenie filmów w oparciu o dowolną ze swoich gier, ale oczywiście licencjonowane ścieżki dźwiękowe to inna sprawa. Chociaż CD Projekt Red ma licencję na używanie niektórych utworów w swojej grze, streamerzy jednak przeważnie nie mają takiej licencji, na korzystanie z tych utworów podczas swoich transmisji. Cyberpunk 2077 będzie miał ścieżkę dźwiękową składającą się z ponad 150 licencjonowanych utworów. Mając to na uwadze, taki przełącznik będzie bardzo ważny dla twórców treści i streamerów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077 pozwoli wyłączyć muzykę chronioną prawem autorskim - to ukłon w stronę streamerów

 0