Cyberpunk: Edgerunners - nie mamy dobrych wieści dla fanów serialu

Cyberpunk: Edgerunners - nie mamy dobrych wieści dla fanów serialu

Cyberpunk: Edgerunners, czyli netflixowe anime bazujące na grze od CD Projekt Red, okazało się dużym sukcesem, a fani w związku z tym liczyli na kolejne sezony serialu. Niestety nic z tego.

Cyberpunk: Edgerunners nie dostanie drugiego sezonu, co oficjalnie potwierdzono w wywiadzie dla Famitsu z udziałem Satoru Honmy, japońskiego Country Managera CD Projekt Red. VideoGamesChronicle przetłumaczyło odpowiedni fragment, który można znaleźć poniżej.

Fani  liczyli na kolejne sezony serialu Cyberpunk: Edgerunners. Niestety nic z tego.

Osobiście chciałbym kontynuować współpracę z japońskimi studiami, aby w przyszłości produkować więcej anime, częściowo dlatego, że otrzymaliśmy bardzo dobre opinie. Jednak, żeby było jasne, Cyberpunk: Edgerunners zostało zaplanowane jako samodzielna produkcja, więc nie pracujemy nad drugim sezonem. Nawet gdybyśmy mogli zrobić więcej anime w przyszłości, nie wiem, czy byłby to sezon 2, czy coś zupełnie innego - powiedział Honma.

Cyberpunk: Edgerunners to dziesięcioodcinkowy serial, którego akcja toczy się przed wydarzeniami z gry Cyberpunk 2077. Głównym bohaterem jest nastolatek, David Martinez, który stara się zostać Edgerunnerem w skorumpowanym mieście Night City. Serial, wyprodukowany przez Studio Trigger (Kill la Kill, Little Witch Academia) i nadzorowany przez CD Projekt Red, zadebiutował w zeszłym miesiącu na Netflix, zdobywając uznanie krytyków. Cyberpunk: Edgerunners jest również w dużej mierze uznawany za główną przyczynę nagłego wzrostu popularności gry Cyberpunk 2077. Jeszcze w środę polski producent gier ogłosił, że gra rejestrowała codziennie ponad milion aktywnych graczy przez cały miesiąc.

Na PC stworzono już mnóstwo modów o tematyce Cyberpunk: Edgerunners. Widać więc, że serial ma duże przełożenie na grę. Jeśli zaś chodzi o samo Cyberpunk 2077, fani z niecierpliwością czekają na duży dodatek Phantom Liberty, który pojawi się w przyszłym roku wraz ze zmodernizowanym systemem policji i walką w pojazdach. Jednak długoterminowo CD Projekt Red ogłosił również sequel Cyberpunk 2077 o nazwie kodowej Project Orion.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk: Edgerunners - nie mamy dobrych wieści dla fanów serialu

 0