A Plague Tale: Requiem działa na konsolach tylko w 30 fps

A Plague Tale: Requiem działa na konsolach tylko w 30 fps

A Plague Tale: Requiem jest następną grą, która działa na konsolach tylko w 30 klatkach na sekundę. Wcześniej o ograniczeniu na PS5 i Xbox Series X/S poinformowali twórcy Gotham Knights.

A Plague Tale: Requiem debiutuje dziś na komputerach i konsolach, a także platformie Game Pass. Recenzenci chwalą najnowszą produkcję Asobo Studio, aczkolwiek ta ma wady i wśród nich jest brak 60 klatek na sekundę. A Plague Tale: Requiem w wersji PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S działa w klasycznych 30 fps przy rozdzielczości 1440p, co boli zważywszy, iż są produkcje oferujące na next-genach zabawę w 60 lub nawet 120 fps. Niestety tu autorzy nie udostępnili opcji graficznych. Dodatkowo gra w momencie premiery nie jest kompatybilna ze Steam Deck.

A Plague Tale: Requiem na PS5 i Xbox Series X/S działa w 30 klatkach na sekundę.

Jak podaje serwis Wccftech trudności możemy napotkać również na komputerach wyposażonych w karty graficzne GeForce RTX 30 jeżeli ustawimy rozdzielczość 4K i nie pomoże nawet włączony DLSS. GeForce RTX 3080 w trybie wydajności DLSS osiąga 60 klatek na sekundę w 4K. Gorzej sytuacja ma wyglądać na słabszych procesorach graficznych, co tylko utwierdza w przekonaniu, że nie zadbano o optymalizację A Plague Tale: Requiem. GeForce RTX 4090 wyciąga z gry 160 klatek na sekundę dzięki DLSS 3. Xbox Series X utrzymuje stabilne 30 fps podczas gdy PS5 może mieć niewielkie spadki ok. 5 klatek na sekundę. Xbox Series S wspiera jedynie 1080p w 30 fps.

Warto wspomnieć, że wymagania A Plague Tale: Requiem są spore i zaleca się sprzęt posiadający procesor Intel Core i7-8700K (3,7 GHz) / AMD Ryzen 5 3600 (3,6 GHz), 16 GB pamięci RAM i kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3070 / AMD Radeon RX 6800 XT (8 GB VRAM). Gotham Knights to natomiast kolejny tytuł, którego ograniczono na konsolach nowej generacji do skromnych 30 klatek na sekundę. W język nie gryzł się jeden z deweloperów odpowiedzialnych za projekt, który winą za tę sytuację obarczył Xboxa Series S nazywając urządzenie "ziemniakiem" ograniczającym obecną generację.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: A Plague Tale: Requiem działa na konsolach tylko w 30 fps

 0