Według dewelopera gier Xbox Series S to "ziemniak", który ogranicza obecną generację

Według dewelopera gier Xbox Series S to "ziemniak", który ogranicza obecną generację

Gotham Knights na konsolach PS5 i Xbox Series X/S będzie działał w 30 klatkach na sekundę, co nie spodobało się graczom krytykującym decyzję deweloperów, która ma wynikać z pewnych ograniczeń. Teraz przedstawiciel studia określił słabszy model urządzenia Microsoftu mianem "kartofla" stopującego obecną generację.

Seria Xbox Series składa się z dwóch modeli - droższego i wydajniejszego Xboxa Series X oraz tańszego i mniej wydajnego Xboxa Series S. Drugi sprzęt swoje limity nadrabia ceną, stanowiąc ciekawą alternatywę dla graczy, którzy nie mogą pozwolić sobie na droższego brata, a chcieliby wejść w nową generację. Konsola nie przypadła jednak do gustu jednemu z deweloperów gier, który nazwał Xboxa Series S "kartoflem". Producent wykonawczy Gotham Knights, Fleur Marty, potwierdził za pośrednictwem Discorda, że gra zadziała w 30 klatkach na sekundę przy rozdzielczości 4K na Xbox Series X/S i PS5. W tytule brakuje znanego trybu wydajności. Powodem są funkcje gry w tym tryb kooperacji.

Deweloper z Rocksteady Studios nazwał Xboxa Series S "ziemniakiem ograniczającym generację".

Było to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że Warner Bros. wcześniej anulował wydanie na old-geny PS4 i Xbox One, by zapewnić możliwie najlepszą jakość produkcji. Lee Devonald, starszy grafik techniczny postaci z Rocksteady Studios odpowiadającego za Gotham Knights, napisał, że prawdziwym winowajcą nie są funkcje gry tylko Xbox Series S. Twórca uważa, iż budżetowy przedstawiciel nowej serii nie jest dużo lepszy od poprzednika Xboxa One, a ponieważ gry multiplatformowe muszą zostać zoptymalizowane pod kątem również takiego sprzętu, Xbox Series S jest zdaniem Devolanda "ziemniakiem ograniczającym generację". Tweet Devonalda wywołał negatywną reakcję graczy, w konsekwencji deweloper usunął wpis, a potem konto na Twitterze.

"Series S istnieje, natomiast Microsoft nie umożliwia wydania gry wyłącznie na jeden model. Cała generacja gier jest ograniczana przez tego ziemniaka". Pytany przez jednego z fanów o wąskie gardło odpowiedział, iż chodzi głównie o układ graficzny Series S.

Mimo iż Xbox Series S może pozostaje mniej wydajny od Xboxa Series X to w listopadzie 2021 roku był najlepiej sprzedającą się konsolą na niektórych rynkach. Microsoft wypuścił aktualizację skracającą czas uruchamiania urządzenia, dając deweloperom dostęp do dodatkowej ilości pamięci, co może poprawić płynność w tytułach. Oczywiście posiadacze komputerów PC nie będą ograniczeni do 30 klatek na sekundę. Karta produktu Gotham Knights na Steam podaje, że ​​może osiągnąć 60 fps przy niskich ustawieniach w 1080p na karcie graficznej GeForce GTX 1660 Ti / Radeon RX 590 i procesorze Core i5-9600K / Ryzen 5 3600. Zgadzacie się, że Xbox Series S ogranicza obecną generację?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Według dewelopera gier Xbox Series S to "ziemniak", który ogranicza obecną generację

 0