Według dewelopera gier Xbox Series S to "ziemniak", który ogranicza obecną generację

Według dewelopera gier Xbox Series S to "ziemniak", który ogranicza obecną generację

Gotham Knights na konsolach PS5 i Xbox Series X/S będzie działał w 30 klatkach na sekundę, co nie spodobało się graczom krytykującym decyzję deweloperów, która ma wynikać z pewnych ograniczeń. Teraz przedstawiciel studia określił słabszy model urządzenia Microsoftu mianem "kartofla" stopującego obecną generację.

Seria Xbox Series składa się z dwóch modeli - droższego i wydajniejszego Xboxa Series X oraz tańszego i mniej wydajnego Xboxa Series S. Drugi sprzęt swoje limity nadrabia ceną, stanowiąc ciekawą alternatywę dla graczy, którzy nie mogą pozwolić sobie na droższego brata, a chcieliby wejść w nową generację. Konsola nie przypadła jednak do gustu jednemu z deweloperów gier, który nazwał Xboxa Series S "kartoflem". Producent wykonawczy Gotham Knights, Fleur Marty, potwierdził za pośrednictwem Discorda, że gra zadziała w 30 klatkach na sekundę przy rozdzielczości 4K na Xbox Series X/S i PS5. W tytule brakuje znanego trybu wydajności. Powodem są funkcje gry w tym tryb kooperacji.

Deweloper z Rocksteady Studios nazwał Xboxa Series S "ziemniakiem ograniczającym generację".

Było to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że Warner Bros. wcześniej anulował wydanie na old-geny PS4 i Xbox One, by zapewnić możliwie najlepszą jakość produkcji. Lee Devonald, starszy grafik techniczny postaci z Rocksteady Studios, napisał, że prawdziwym winowajcą nie są funkcje gry tylko Xbox Series S. Twórca uważa, iż budżetowy przedstawiciel nowej serii nie jest dużo lepszy od poprzednika Xboxa One, a ponieważ gry multiplatformowe muszą zostać zoptymalizowane pod kątem również takiego sprzętu, Xbox Series S jest zdaniem Devolanda "ziemniakiem ograniczającym generację". Tweet Devonalda wywołał negatywną reakcję graczy, w konsekwencji deweloper usunął wpis, a potem konto na Twitterze.

"Series S istnieje, natomiast Microsoft nie umożliwia wydania gry wyłącznie na jeden model. Cała generacja gier jest ograniczana przez tego ziemniaka". Pytany przez jednego z fanów o wąskie gardło odpowiedział, iż chodzi głównie o układ graficzny Series S.

Mimo iż Xbox Series S może pozostaje mniej wydajny od Xboxa Series X to w listopadzie 2021 roku był najlepiej sprzedającą się konsolą na niektórych rynkach. Microsoft wypuścił aktualizację skracającą czas uruchamiania urządzenia, dając deweloperom dostęp do dodatkowej ilości pamięci, co może poprawić płynność w tytułach. Oczywiście posiadacze komputerów PC nie będą ograniczeni do 30 klatek na sekundę. Karta produktu Gotham Knights na Steam podaje, że ​​może osiągnąć 60 fps przy niskich ustawieniach w 1080p na karcie graficznej GeForce GTX 1660 Ti / Radeon RX 590 i procesorze Core i5-9600K / Ryzen 5 3600. Zgadzacie się, że Xbox Series S ogranicza obecną generację?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Według dewelopera gier Xbox Series S to "ziemniak", który ogranicza obecną generację

 0