Seria Silent Hill powraca. Konami zapowiada specjalną prezentację

Seria Silent Hill powraca. Konami zapowiada specjalną prezentację

Konami zapowiedziało powrót serii Silent Hill. Nowości związane z marką poznamy za dwa dni podczas specjalnego wydarzenia i istnieje szansa, iż będzie zaprezentowany remake drugiej części lub całkowicie nowa gra.

Konami zapowiedziało wydarzenie związane z serią Silent Hill. Będzie miało ono miejsce 19 października o godzinie 23 czasu polskiego. Z jednej strony oczekujemy ujawnienia Silent Hill 2 Remake, który jakiś czas temu wyciekł do sieci na materiałach graficznych, z drugiej może chodzić o nową odsłonę. Chociaż kto wie istnieje opcja, iż dostaniemy i to i to, ponieważ ogłoszenie Konami wskazuje na nowości w liczbie mnogiej. Jednak jak będzie przekonamy się pojutrze. Niewątpliwie dla fanów zapoczątkowanej w 1999 roku na konsoli PS One marki nadchodzi ciekawy okres.

Konami zapowiedziało prezentację, na której poznamy nowości związane z serią Silent Hill. Wydarzenie odbędzie się 19 października.

O tym, że na horyzoncie majaczy więcej niż jedna produkcja Silent Hill świadczy wypowiedź Christophe Gansa, reżysera filmu Silent Hill z 2006 roku, według którego istnieją minimum trzy projekty związane z marką horrorów. Gans pomaga twórcom ze studia Silent Team oraz Konami w rozwoju nowych gier a za przytoczone tytuły odpowiada kilka zespołów deweloperskich próbujących ożywić Silent Hilla. Reżyser filmu zaprzeczył przy okazji jakoby Hideo Kojima miał cokolwiek wspólnego z franczyzą a pojawiały się takie głosy. Za przygotowanie remake Silent Hill 2 odpowiada polskie Bloober Team.

Bloober Team jest ekipą mającą doświadczenie w gatunku horrorów, Polacy stworzyli Leyers of Fear, Observer, Blair Witch oraz The Medium. Istnieje szansa, że dostaniemy naprawdę bardzo dobrej jakości remake dwójki. Kilka miesięcy temu do sieci wyciekły materiały graficzne rzekomo pochodzące z Silent Hill 2 Remake. Screeny przedstawiają zabałaganiony pokój, korytarz z notatkami zakrywającymi ścianę i postać stojącą na jego końcu oraz twarz kobiety, na której umieszczono napisy "Nienawidzę siebie" i "Minger".

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Seria Silent Hill powraca. Konami zapowiada specjalną prezentację

 0