Czekasz na next-genowe wersje Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3? Nie mamy dobrych wieści

Czekasz na next-genowe wersje Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3? Nie mamy dobrych wieści

Niestety, ziściło się to, czego obawiało się wielu graczy i next-genowa wersja Cyberpunk 2077 nie ukaże się w tym roku na rynku, a podobny los spotka Wiedźmina 3. Wiele osób poczuło z tego tytułu rozczarowane, ale w sumie trudno uznać to za zaskoczenie.

Pomimo tego, że CD Projekt Red jeszcze na początku września zapewniało, że ​​wciąż jest na dobrej drodze do wydania Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3: Dziki Gon na PlayStation 5 i Xbox Series X/S jeszcze w tym roku, to niestety nie są to już aktualne informacje. Deweloper planuje teraz wydanie aktualizacji do nowych konsol i PC do Cyberpunka 2077 w pierwszym kwartale 2022 roku (czyli do końca marca), a Wiedźmina 3: Dziki Gon w drugim kwartale (między marcem a czerwcem).

Next-genowa wersja Cyberpunk 2077 nie ukaże się w tym roku na rynku, a podobny los spotka Wiedźmina 3.

Czekamy na next-genowe wersje Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3? Nie mamy dobrych wieści

„CD PROJEKT S.A. (dalej "Spółka") informuje o aktualizacji harmonogramu wydawniczego na rok 2021 w zakresie wydania dedykowanych wersji gier Cyberpunk 2077 oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsole nowej generacji (Xbox Series X|S oraz PlayStation 5). Zarząd Spółki informuje, że w oparciu o rekomendacje osób nadzorujących prace rozwojowe, podjął decyzję o przeznaczeniu dodatkowego czasu na realizację obu projektów. Obecnie Spółka zamierza wydać next-genową wersję gry Cyberpunk 2077 w pierwszym kwartale 2022 roku, a next-genową wersję gry Wiedźmin 3: Dziki Gon w drugim kwartale 2022 roku” - czytamy w oficjalnym komunikacie.

W planie wydawniczym Cyberpunk 2077 opublikowanym w styczniu, po katastrofalnym debiucie gry w pod koniec ubiegłego roku, CDPR zapewniło, że wersje na PS5 i Xbox Series X/S pojawią się w drugiej połowie 2021 roku. Studio ujawniło na WitcherCon w lipcu, że aktualizacja Wiedźmina 3 do nowych konsol także pojawi się w tym roku. Jak widać, nie uda się dotrzymać danego słowa, zarówno w jednym, jak i drugim przypadku.

W swoim raporcie finansowym za pierwszą połowę 2021 r. CDPR zamieścił wykres sugerujący, że na dzień 30 czerwca około jedna trzecia zespołu programistów pracowała nad Cyberpunk 2077 w wersji na konsole nowej generacji, chociaż stopniowo przenoszono zespół do nowych projektów. Deweloperzy nadal pracują również nad pierwszym rozszerzeniem gry, po słabym pierwszym DLC, które ukazało się w sierpniu i tak naprawdę dodało tylko kilka przedmiotów kosmetycznych i samochód.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Czekasz na next-genowe wersje Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3? Nie mamy dobrych wieści

 0