Część klientów dostała procesory Alder Lake przed premierą. "Tylko cicho, nikomu nie mówicie"

Część klientów dostała procesory Alder Lake przed premierą. "Tylko cicho, nikomu nie mówicie"

Amerykański sklep Newegg wysłał do niektórych klientów procesory Alder Lake jeszcze przed premierą. Teraz konsultanci aktywnie do nich dzwonią i proszą, by się tym nigdzie nie chwalili.

Newegg już wysyła procesory do szczęśliwych nabywców procesorów Intel Alder Lake 12. generacji. Jest to dość zaskakujące i można podejrzewać, że wysyłka odbywa się na skutek jakiegoś błędu. Na Reddicie pojawiło się już sporo wpisów, że amerykański detalista realizował zamówienia na produkty objęte embargiem. Sklepy zobowiązały się, że wysyłka nastąpi nie wcześniej niż 4 listopada. Newegg popełnił zaskakujący błąd, jednak jeszcze ciekawsza jest próba ukrycia sytuacji.

Newegg na skutek pomyłki rozesłał już partię procesorów Alder Lake do klientów. Teraz użytkownicy są proszeni, by zachowali ten fakt w tajemnicy. Kilka dni wcześniej kanadyjski oddział sklepu wysyłał płyty MSI PRO Z690-A - możliwe, że ktoś trafi na przedpremierową kumulację.

Według osób, które przedwcześnie otrzymały nowe procesory, Newegg aktywnie dzwoni do wszystkich klientów z dość nietypową prośbą. Konsultanci proszą, by nie udostępniać żadnych informacji związanych z zamówieniami. Newegg ewidentnie obawia się problemów z Intelem, który nie będzie zadowolony z takiej wpadki. Na szczęście dla Newegg w sprzedaży nie ma jeszcze płyt Z690, więc nikt nie przetestuje nowych procesorów. Istnieje jednak szansa, że ktoś zdążył kupić płytę w kanadyjskim oddziale Newegg, który procesorów co prawda nie wysyłał, ale podobno niektórzy dostali płyty MSI PRO Z690-A.

Szanse, że któryś z użytkowników trafi na kumulację i otrzyma przed sklepową premierą zarówno płytę Z690, jak i sam procesor Alder Lake są minimalne, także poza szumem i ewentualnym pogrożeniem palcem od Intela, sklep Newegg nie poniesie żadnych konsekwencji. W końcu zdjęcia opakowań wyciekły już jakiś czas temu, a teraz najistotniejsze są niezależne testy nowych układów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Część klientów dostała procesory Alder Lake przed premierą. "Tylko cicho, nikomu nie mówicie"

 0