Czy da się naładować baterię w laptopie powyżej 100%? Windows 11 twierdzi, że tak

Czy da się naładować baterię w laptopie powyżej 100%? Windows 11 twierdzi, że tak

Windows 11 jak każdy system operacyjny cierpi na różne bolączki i niekiedy są one interesujące. Jedna z nich dotyczy informacji o stanie baterii w laptopach, która krótko mówiąc jest fałszowana przez oprogramowanie Microsoftu.

Członkowie programu Insider, którzy otrzymali najnowszą wersję Windows 11 Dev 22494 twierdzą, że zawiera ona wizualny błąd wyświetlający nieprawidłowy poziom baterii w laptopach. Przekracza ona wartość standardowych 100% i sięga nawet 115%, co oczywiście w rzeczywistości jest niemożliwe. Użytkownik Reddita, Zondax opublikował zrzut ekranu, na którym widzimy, jak poziom baterii osiągnął 104% (wcześniej wynosił 103%). Problem zgłosił też GlitchyDragon65 i u niego poziom naładowania osiągnął aż 115%. Do sprawy odniosła się Jennifer Gentleman z Microsoftu przyznając, że jej firma wie o błędzie i go analizuje.

Windows 11 w wersji testowej zawiera błąd wizualny, który powoduje, że poziom naładowania baterii może przekroczyć 100%.

Czy da się naładować baterię w laptopie powyżej 100%? Windows 11 twierdzi, że tak

Ujawniła również, że nieprawidłowe parametry baterii w komputerach były obecne w poprzednich wydaniach testowych i nie dotyczy tylko najnowszej kompilacji deweloperskiej. Należy więc oczekiwać, że producent w najbliższym czasie wyeliminuje usterkę w swoim systemie operacyjnym. Tak jak wspominaliśmy mamy do czynienia z błędem wizualnym i nie wpływa on negatywnie na działanie sprzętu. Windows 11 tak jak poprzednie edycje okienek nie pozostaje wolny od wad. Przykładową bolączką było działanie Windows Update, na co poradzić ma aktualizacja KB4023057 zwiększająca niezawodność usługi. Identyczny update otrzymał też Windows 10.

Tymczasem Microsoft zamierza dalej usprawniać nowy pasek zadań, który wzbudził wśród użytkowników Windowsa 11 pewne kontrowersje za sprawą układu ikonek przypominającego rozwiążanie obecne w macOS. Tutaj należy zaznaczyć, że jeżeli nie podoba nam się ta koncepcja to łatwo wrócimy do poprzedniej udając się do ustawień paska zadań, sekcji zachowania paska zadań i wyboru opcji wyrównania. Na liście jest m.in. możliwość przeciągania oraz upuszczania, aczkolwiek użytkownicy finalnej wersji nie powinni oczekiwać wprowadzenia tej i większej liczby nowości w najbliższej przyszłości.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Czy da się naładować baterię w laptopie powyżej 100%? Windows 11 twierdzi, że tak

 0