D-Link prezentuje bezprzewodowe mosty o zasięgu do 20 km

D-Link prezentuje bezprzewodowe mosty o zasięgu do 20 km

D-Link poinformował o nowych urządzeniach w portfolio rozwiązań sieciowych. Nowe mosty dalekiego zasięgu, modele - Wireless AC (DAP-3711) o zasięgu do 5 km oraz Wireless AC (DAP-3712) o zasięgu do 20 km, zaprojektowano z myślą o szybkich i stabilnych połączeniach wszędzie tam, gdzie występują problemy z jakością połączeń, zarówno na obszarach miejskich, jak i wiejskich.

Mosty wyposażono w najnowsze technologie umożliwiające udostępnianie sygnału sieci bezprzewodowej na dużych odległościach. Wbudowane anteny kierunkowe o dużym zysku, 15 dBi dla DAP-3711 oraz 23 dBi dla DAP-3712, zapewniają sygnał sieci bezprzewodowej, porównywalny z dostępem przez sieć kablową na odległościach do 5 oraz 20 km. To zapewnia bezprzewodowy dostęp do sieci i bezproblemowe korzystanie z systemów monitoringu wizyjnego w miastach lub miasteczkach oraz na odległych obszarach wiejskich. Modele DAP-3711 oraz DAP-3712, które zapewniają połączenia z szybkością do 867 Mb/s, zaprojektowano w technologii TDMA, z filtrowaniem zakłóceń poprzez utworzenie harmonogramu dla klientów i punktów dostępowych mostu.

D-Link zaprezentował nowe mosty dalekiego zasięgu, modele - Wireless AC (DAP-3711) o zasięgu do 5 km oraz Wireless AC (DAP-3712) o zasięgu do 20 km.

Transmisje są przydzielone do przedziałów czasowych, co wyklucza kolizje danych i zmniejsza zakłócenia, a to przekłada się na większą dostępność oraz przepustowość. Nowe mosty bezprzewodowe mają wbudowane 128-bitowe szyfrowanie klasy Personal oraz Enterprise zwiększające poziom zabezpieczeń. DAP-3711 oraz DAP-3712 są odporne na wodę i kurz, dzięki zastosowaniu obudów klasy IP66, zostały także wyposażone w ochronę przeciwprzepięciową 8 kV. 

Rozwiązanie zapewnia ochronę sieci w każdych warunkach pogodowych i trudnych warunkach środowiskowych oraz umożliwia wdrożenie DAP-3711 oraz DAP-3712 wszędzie tam, gdzie konieczne jest zagwarantowanie stabilnie działających połączeń. Nowe mosty bezprzewodowe wspierają PoE (Power-over-Ethernet) i są dostarczane wraz z injectorami PoE. To przyspiesza instalację urządzeń bez konieczności korzystania z dodatkowych źródeł zasilania, a do zestawiania połączeń można użyć pojedynczego kabla Ethernet. Więcej informacji o dostępności i cenach można uzyskać u D-Linka.

Główne funkcje:

 • Możliwość bezprzewodowego łączenia sieci do 5 km oraz do 20 km
 • Anteny kierunkowe o dużym zysku zapewniają szybkie i stabilne połączenia
 • bezprzewodowe na dużym obszarze
 • Duża szybkość połączeń i dobre pokrycie sygnałem sieci z filtrowaniem
 • zakłóceń, dzięki zastosowaniu technologii TDMA
 • Odporna na wilgoć i kurz obudowa klasy IP66 umożliwia wdrożenia
 • w trudnych warunkach środowiskowych
 • Power over Ethernet ułatwia instalację, dzięki możliwości użycia jednego
 • kabla dla zasilania i przesyłania danych
 • Ochrona przeciwprzepięciowa 8 kV zabezpiecza sieć przed niespodziewanymi
 • przepięciami, np. wyładowaniami atmosferycznymi
 • Szybki transfer Wireless AC do 867 Mb/s w paśmie 5 GHz
 • 128-bitowe szyfrowanie Personal oraz Enterprise

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: D-Link prezentuje bezprzewodowe mosty o zasięgu do 20 km

 0