Data premiery procesorów Intel Alder Lake ujawniona przez MSI. Wcześniej niż dotąd sądziliśmy

Data premiery procesorów Intel Alder Lake ujawniona przez MSI. Wcześniej niż dotąd sądziliśmy

Firma MSI ujawniła datę premiery procesorów Alder Lake. W formularzu zgłoszeniowym, który należy wypełnić, by dostać darmowy zestaw montażowy dla nowych socketów Intel LGA1700, pojawiła się konkretna data.

Firma MSI ogłosiła, że zestawy chłodzenia Coreliquid otrzymają bezpłatny zestaw montażowy dla nowych socketów Intel LGA1700. W komunikacie prasowym co prawda nie ujawniono żadnych dar, jednak w formularzu, który należy wypełnić, aby ubiegać się o darmowy zestaw aktualizacyjny jasno widać, że będzie on dostępny dopiero 4 listopada. Portal Videocardz potwierdził tę datę u swoich źródeł, które twierdzą, że 4 listopada widnieje na wszystkich materiałach  dotyczących embarga na sprzedaż i recenzje.

Według nowych informacji, premiera Intel Alder Lake nastąpi wcześniej niż dotąd sądziliśmy.

Jak dotąd wszystkie źródła sugerowały, że premiera Alder Lake nastąpi 19 listopada, jednak możliwe, że Intel zdecydował się wprowadzić nowe procesory nieco wcześniej, albo (co bardziej prawdopodobne), wcześniejsze plotki były błędne. Nieoficjalnie mówi się, że 4 listopada zostaną wprowadzone co najmniej trzy jednostki: Core i9-12900K, Core i7-12700K oraz Core i5-12600K. Seria KF pozbawiona zintegrowanej grafiki Xe również powinna być dostępna tego samego dnia.

Jak podaje Wccftech, zamówienia w przedsprzedaży zostaną uruchomione tydzień wcześniej, zaraz po wydarzeniu Intel Innovation, co oznacza, że 27 października nastąpi oficjalna prezentacja i uruchomienie preorderów, a 4 listopada produkty trafią do sprzedaży i zdjęte zostanie embargo na recenzje.

Procesory Alder Lake wprowadzą hybrydową architekturę, oferując dwa rodzaje rdzeni. Energooszczędne do codziennych zadań - rdzenie te pozbawione są hiperwątkowości oraz wysokowydajne do obciążających zadań. Według przecieków, flagowy procesor Intel Core i9-12900K może oferować bezkonkurencyjną wydajność zarówno w testach jedno-, jak i wielowątkowych. Na potwierdzenie tych informacji będziemy jednak musieli poczekać do 4 listopada, choć zapewne testy od azjatyckich kolegów pojawią się nieco wcześniej.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Data premiery procesorów Intel Alder Lake ujawniona przez MSI. Wcześniej niż dotąd sądziliśmy

 0