Dead Space Remake na pierwszym zwiastunie z rozgrywki. Znowu przeraża?

Dead Space Remake na pierwszym zwiastunie z rozgrywki. Znowu przeraża?

Firma Electronic Arts opublikowała pierwszy oficjalny zwiastun z rozgrywki Dead Space Remake. Ten będzie korzystał z silnika Frostbite, a nowy materiał pozwala nam rzucić okiem na jego grafikę.

Studio Motive i EA w końcu udostępniły zwiastun rozgrywki długo wyczekiwanego remake'u Dead Space. Wideo pokazuje, czego można się spodziewać po grze, przynajmniej w warstwie technicznej, bo historia i klimat pozostają praktycznie niezmienione względem pierwowzoru. Jest to opowieść o przerażającej misji Isaaca Clarke'a na statku górniczym USG Ishimura, ale ze znacznie ulepszoną grafiką i dźwiękami, które lepiej wykorzystują nowoczesny sprzęt. Ponownie będziemy więc odcinać kończyny Nekromorfów, a nie zabraknie też sekwencji w zerowej grawitacji, tylko z realistycznym wolumetrycznym oświetleniem i bardziej realistycznymi, kontekstowymi dźwiękami.

Motive i EA w końcu udostępniły zwiastun rozgrywki długo wyczekiwanego remake'u Dead Space.

Na szczęście nie jest to zwykły remaster i twórcy postanowili dodać pewne nowe elementy. Tym samym Isaac nie jest już niemym bohaterem, jak w oryginale z 2008 roku, co lepiej przekłada się na klimat, w tym walkę bohatera o zdrowie psychiczne, gdy odkrywa on los swojej dziewczyny, Nicole. W pewnym stopniu remake jest okazją do dopracowania Dead Space, a nie tylko odgrzewania starego kotleta. 

Co ciekawe, gra ukaże się niedługo po premierze Callisto Protocol (premiera 2 grudnia), czyli gry twórcy Dead Space, która pełnymi garściami czerpie z tego tytułu. Szykuje się więc bezpośrednie starcie dwóch bardzo podobnych survival horrorów. 

Odnowione Dead Space ukaże się 27 stycznia 2023 roku na PC, PS5 i Xbox Series X/S. Mamy nadzieję, że jeśli gra zostanie dobrze przyjęcia, to w końcu doczekamy się pełnoprawnej kontynuacji historii Isaaca, choć niewykluczone, że najpierw EA zaserwuje nam remake drugiej i trzeciej części. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dead Space Remake na pierwszym zwiastunie z rozgrywki. Znowu przeraża?

 0