Dead Space Remake ze wstępną datą premiery. Motive Studios prezentuje ulepszony dźwięk

Dead Space Remake ze wstępną datą premiery. Motive Studios prezentuje ulepszony dźwięk

Dead Space Remake miał pojawić się w 2022 roku, ale ostatnie plotki sugerowały przełożenie tej daty. Teraz deweloperzy zdradzili, że faktycznie gra pojawi się w sprzedaży później niż oczekiwano.

Dead Space Remake został zaprezentowany podczas najnowszego live streama zorganizowanego przez deweloperów ze studia Motive Studios. Dead Space Remake zadebiutuje na początku 2023 roku, lecz jest to wstępna data i może ulec zmianie. W kolejnych miesiącach poznamy dokładniejszy termin, ale przyszły rok jest raczej ostateczny i ciężko oczekiwać, by doszło do jeszcze większego opóźnienia. Potwierdzono zarazem spekulacje o nowym terminie premiery. Powodem opóźnienia pozostaje chęć możliwie najlepszego dopracowania projektu, aby sprostał on oczekiwaniom graczy. Cóż jak pokazują przykład Cyberpunka 2077 czasem lepiej opóźnić debitu niż wydać grę za szybko.

Dead Space Remake pojawi się na początku 2023 roku.

Motive Studios ma zresztą dość ambitny plan dorównania Capcomowi i Resident Evil 2 Remake. Ponadto w sytuacji, gdy remake odniesie sukces, to Electronic Arts może dać zielone światło na stworzenie pełnoprawnej kontynuacji. Nic więc dziwnego, że zarówno studio, jak i wydawca nie chcą się spieszyć z wydaniem swojego tytułu, ponieważ poprzeczkę zawiesili sobie wysoko. Dzisiejszy pokaz poświęcono usprawnionemu systemowi audio. Autorzy chcą za pomocą dźwięku wzbudzić dodatkowe emocje u graczy. Co ważne sprawdzą się tutaj dobre słuchawki.

Na livestreamie pokazano także nowe uzbrojenie. To w zasadzie wszystko, więc osoby oczekujące długiego fragmentu rozgrywki mogą poczuć się rozczarowane, ale najważniejsze, że poznaliśmy przybliżoną datę premiery Dead Space Remake. Produkcja działa na silniku DICE Frostbite, którego wykorzystano głównie w pierwszoosobowych strzelankach m.in. w serii Battlefield, ale również FIFIE. Projekt został przebudowany od podstaw przez Motive Studios, aby jak twierdzą twórcy "zapewnić głębsze i bardziej wciągające wrażenia".

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dead Space Remake ze wstępną datą premiery. Motive Studios prezentuje ulepszony dźwięk

 0