Destiny 2 przechodzi na free-2-play jako New Light i trafi na Steam

Destiny 2 przechodzi na free-2-play jako New Light i trafi na Steam

Destiny 2 zaczyna mocno cierpieć z powodu odpływu graczy i Bungie postanowiło przedłużyć życie swojej produkcji. Destiny 2 otrzyma podtytuł New Light i przejdzie na model free-2-play, co ma zapewnić napływ świeżej krwi. Studio za darmo udostępni podstawową grę wraz kampanią Czerwona Wojna i rajdami Lewiatan. Do tego wszystkiego dochodzi zawartość dodatków Curse of Osiris oraz Warmind, tryb Gambit, tryb PvP (Crucible) oraz dostęp do wszystkich lokacji, włączając w to  Dreaming City i Tangled Shore z Foresaken oraz nową księżycowy cel w Destiny 2 Shadowkeep. "A gdybyśmy stworzyli darmowy punkt wejścia do gry i całkowicie nową markę dla graczy, umożliwiającą wejście do uniwersum?" - powiedział Luke Smith z Bungie.

Destiny 2 przechodzi na free-2-play, ale taki nie do końca free ;)

"Jednakże wciąż pojawiałyby się problemy w stylu 'mam około 40 godzin w kampanii, przeszedłem te najfajniejsze kampanie, ale nie jest to część gdy, która się liczy z hardcorowych powodów. Odpowiedzią na ten problem ma być własnie "New Light" - konktynuował Smith. Jak tylko rozpoczniecie nową grę, po 10-15 minutach, możecie dotrzeć do tej części gry, która jest istotna dla Was i znajomych. To ma na celu zniszczenie barier pomiędzy znajomymi w grze". Oczywiście New Light nie zostanie udostępnione wraz z całą dostępną zawartością. Niestety nie ma tak dobrze. Firma przecież wciąż chce zarabiać i wymyśliła na to całkiem sprytny sposób.

Gracze będą w stanie eksplorować Dreaming City i uczestniczyć w publicznie dostępnych aktywnościach, ale gracze New Light będą musieli kupić Forsaken by zagrać w misje fabularne, raid Last Wish, Shattered Throne Dungeon itp. New Light ma być formą zachęty do dalszej aktywności, która niestety będzie płatna. To samo tyczy się zawartości sezonowej jak Gambit Prime, Black Armory Forges oraz Penumbra's Menagerie. Jest to mimo wszystko całkiem niezły kompromis i New Light dostarczy nowym graczom sporo darmowej zabawy i możliwość wypróbowania produkcji, przed zakupem dodatkowej zawartości. Co ciekawe, gra tym razem pojawi się również na platformie Steam.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Destiny 2 przechodzi na free-2-play jako New Light i trafi na Steam

 0