Dlaczego starsze części Uncharted nie trafiły na PC? Naughty Dog odpowiada

Dlaczego starsze części Uncharted nie trafiły na PC? Naughty Dog odpowiada

Uncharted: Legacy of Thieves Collection, czyli pakiet złożony z czwartej odsłony serii i dodatku fabularnego zadebiutował na komputerach. Pozostałych części nie znajdziemy jednak na PC. Dlaczego? Na to pytanie odpowiedział pracownik Naughty Dog.

Christian Gyrling, wiceprezes Naughty Dog, szczegółowo omówił sytuację studia i odniósł się do portów ich gier na komputery, w niedawnym poście na blogu PlayStation. Na pytanie czemu starsze odsłony Uncharted nie są obecne na PC, Gyrling odpowiedział, iż gry w przeciwieństwie do Uncharted 4 i Lost Legacy muszą przejść poważne zmiany, aby sprostać współczesnym PC oraz wymaganiom graczy. Chodzi głównie o poprawki wizualne, chociaż trylogia z PS3 wytrzymuje próbę czasu jeżeli chodzi o kampanię fabularną oraz inne elementy rozgrywki.

Według Naughty Dog starsze odsłony serii Uncharted nie trafiły na PC, ponieważ nie sprostałyby oczekiwaniom graczy z tej platformy sprzętowej.

Zdaniem dewelopera w przypadku Uncharted 4 i DLC trzeba było sprostać specyficznym opcjom graficznym w tym wysokim rozdzielczościom. Wprowadzono inne drobne poprawki, takie jak czarne paski do przerywników filmowych w celu zachowania oryginalnej intencji artystycznej. Różne segmenty produkcji zostały również przerobione, by obsługiwać inne urządzenia peryferyjne, takie jak klawiatura i mysz, a nie tylko kontroler DualShock.

Czasy ładowania mogą być postrzegane jako relikt przeszłości w większości nowoczesnych tytułów, zwłaszcza na PC. Studio zajęło trochę czasu dostosowanie przejść między ekranami, aby zapewnić płynne wrażenia. Reasumując, starsze odsłony Uncharted nie zawitają na komputery, bowiem nie sprostałyby oczekiwaniom graczy. Mimo iż PlayStation 5 pozostaje oczkiem w głowie Naughty Dog i kluczową platformą sprzętową to studio jest bardziej otwarte na przenoszenie gier na komputery. W przyszłości należy więc oczekiwać kolejnych portów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dlaczego starsze części Uncharted nie trafiły na PC? Naughty Dog odpowiada

 0