Do Dying Light 2 może trafić zawartość tworzona przez graczy

Do Dying Light 2 może trafić zawartość tworzona przez graczy

Dying Light 2 od momentu premiery dostał kilka aktualizacji wnoszących różne usprawnienia w tym opcję New Game+. Za jakiś czas trafi do nas fabularne DLC, ale na tym nie koniec, bowiem Techland rozważa zaangażowanie graczy w rozwój gry.

Techland usprawnia Dying Light 2 od chwili premiery mającej miejsce lutym. Mimo tego trudno nie odnieść wrażenia, że brakuje tutaj konkretnej zawartości, rozszerzającej postapokaliptyczny świat. Zmieni to pierwsze fabularne i płatne DLC, o którym niestety niewiele wiemy. To jednak nie wszystko, ponieważ deweloperzy chcą rozwijać projekt aż przez pięć lat, implementując m.in. przedmioty kosmetyczne. W pomoc mogą zostać zaangażowani również gracze, którzy przygotowywaliby zawartość umieszczaną następnie w Dying Light 2. Taki pomysł ujawnił Tymon Smektała z Techlandu w rozmowie z serwisem Theloadout.com.

Techalnd myśli nad wprowadzeniem do Dying Light 2 zawartości tworzonej przez graczy.

W wywiadzie główny projektant Dying Light 2 przyznał, iż to jeden z kierunków, na który studio spogląda. "To coś, o czym myślimy. Chcemy zachęcić społeczność do tworzenia lub ulepszania zawartości, którą już mamy w grze" - powiedział deweloper. Zapytany, czy ekipa rozważa wprowadzenie wyścigów parkourowych albo wyzwań związanych z walką, Smektała odparł, że takie koncepcje są zgodne z "linią myślenia studia". Firma zamierza w przyszłości testować różne opcje sprawdzając, czy zyskają one aprobatę fanów.

Wsłuchiwanie się w głos społeczności to zdecydowanie odpowiedni kierunek, którym powinien podążać każdy autor. Dodanie do tytułu zawartości opracowanej przez społeczność jest bardzo dobrym pomysłem, bowiem modderzy zapewnili drugie życie niejednej produkcji. Dying Light 2 odniósł niemały sukces, sprzedając się do końca lutego w nakładzie 5 milionów egzemplarzy (teraz ów rezultat jest na pewno jeszcze lepszy). Co istotne produkcja zdołała tego dokonać w niecały miesiąc od wejścia na rynek. Pierwszy Dying Light dostępny od 2015 roku trafił do przeszło 20 mln graczy.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Do Dying Light 2 może trafić zawartość tworzona przez graczy

 0