Narysował "Z" podczas turnieju. Virtus.pro wyrzucone z rozgrywek za poparcie dla inwazji na Ukrainę

Narysował "Z" podczas turnieju. Virtus.pro wyrzucone z rozgrywek za poparcie dla inwazji na Ukrainę

Rosyjski gracz DOTA 2 należący do załogi Virtus.pro został zdyskwalifikowany z turnieju (a wraz z nim cała drużyna), gdy podczas transmisji na żywo narysował symbol poparcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Podczas półfinałowego meczu  Dota Pro Circuit w Europie Wschodniej, Ivan „Pure” Moskalenko - gracz drużyny Virtus.pro, która występowała jako Outsiders, narysował podczas przerwy w meczu literę Z. Znak ten jest wykorzystywany do wyrażenia poparcia dla wojsk rosyjskich i ich działań przeciwko Ukrainie. Moskalenko w pewnym momencie zaczął zamazywać literę, do czego przyłączyli się koledzy z drużyny, co oznacza, że wiedzieli, jakie są tego konsekwencje.  W drużynie przeciwnej podczas tej rozgrywki było dwóch Ukraińców. 

To nie pierwsze problemy drużyny Virus.pro związane z popieraniem działań Rosji. Wcześniej odmówili potępienia inwazji na Ukrainę, przez co zostali zdyskwalifikowani z z Gamers Galaxy: Dota 2 Invitational Series w Dubaju.

Całą akcję obserwowało mnóstwo ludzi i nie uszło to uwadze również organizatorów. Moskalenko złożył wyjaśnienia, twierdząc, że był to "przypadek". "Była długa przerwa w grze, chłopaki i ja rozmawialiśmy i rysowaliśmy na minimapie. Kiedy zorientowaliśmy się, czym dokładnie jest mój rysunek, próbowaliśmy go ukryć. Nie chciałem nikogo urazić, to wszystko stało się przez przypadek. Pokój wszystkim" - powiedział Moskalenko. Valve i organizator turnieju Beyond The Summit nie dali się jednak przekonać Moskalence i wyrzucili jego drużynę z turnieju. Decyzję tę popierają również widzowie.

Virtus.pro już wcześniej zostało zdyskwalifikowane z Gamers Galaxy: Dota 2 Invitational Series w Dubaju, gdy odmówili potępienia rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Organizacja po przeprowadzeniu wewnętrznego dochodzenia oświadczyła, że "dyskwalifikacja całej drużyny z turnieju DPC na podstawie rysunku na minimapie przez jednego gracza tworzy zupełnie nowy precedens". Virtus.pro poinformowało również, że niezależnie od intencji Moskalenki, poniósł on konsekwencje swoich działań i został wyrzucony z drużyny.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Narysował "Z" podczas turnieju. Virtus.pro wyrzucone z rozgrywek za poparcie dla inwazji na Ukrainę

 0