Do sieci wyciekły szczegóły nowego Tomb Raidera. Gra przedstawi Larę Croft u szczytu sławy

Do sieci wyciekły szczegóły nowego Tomb Raidera. Gra przedstawi Larę Croft u szczytu sławy

Tomb Raider od kilku lat pozostaje w cieniu, a twórcy odpowiedzialni za serię nie są skłonni, by przedstawić szczegóły nowej gry z udziałem Lary Croft. Do sieci wyciekły jednak informacje, które zdradzają detale tajemniczego projektu.

Tomb Raider przeszedł reset za sprawą trylogii zakończonej w 2018 roku prezentującej historię młodszej i nabierającej doświadczenia Lary Croft. Gry zostały pozytywnie odebrane przez graczy, ale od premiery ostatniej części minęły cztery lata, tymczasem my nadal nie znamy oficjalnych konkretów dotyczących jej następcy. Z pomocą przychodzi internet, dzięki któremu wiemy, iż produkcja nosi roboczą nazwę "Project Jawbreaker" i jest opisywana jako "przygodowa gra akcji osadzona we współczesnym świecie wstrząsanym przez zagadkowy kataklizm". Deweloperzy poszukują aktorki głosowej mającej użyczyć głosu tytułowej bohaterce, która musi posiadać "brytyjski akcent" i minimum 30-kilka lat.

Lara Croft w nowym Tomb Raiderze ma być starsza, a także nawiązać relację z kobiecą postacią.

Co ciekawe w grze nie zabraknie głębszej relacji Lary Croft z kobietą. Wiek aktorki oznacza, iż pani archeolog w nowej historii będzie starsza od wersji zaprezentowanej w poprzedniej trylogii a akcja pójdzie do przodu względem wydarzeń z Shadow of the Tomb Raider. Według przecieku "Lara Croft jest na szczycie swojej kariery. Minął czas młodych, niedoświadczonych kobiet zajmujących się rodzinną spuścizną". Z rzekomego scenariusza, na które powołuje się źródło wynika ponadto, że bohaterka porzuciła dawne życie i w pełni oddała się poszukiwaniu przygód oraz skarbów. Zyskała także sławę, a o jej wyczynach piszą m.in. tabloidy, inspirując innych do poszukiwania fortuny.

Co ciekawe nowy Tomb Raider może być nastawiony nie tylko na rozgrywkę dla jednego gracza, ale również tryb kooperacyjny, ponieważ Croft będzie korzystać z pomocy grupy współpracowników. Nie wiemy jednak, czy będą to żywi gracze lub NPC sterowane przez sztuczną inteligencję. Znamy nawet ich imiona: Devendra oraz Tanvi. Z drugiej strony z opisu widzimy, iż Lara Croft w nowym życiu pozostaje osamotniona. Prace nad kolejnym Tomb Raiderem trwają, aczkolwiek nie wiemy, kiedy trafi on do sprzedaży. Warto przypomnieć, że Embracer Group przejęło w maju Crystal Dynamics oraz markę Tomb Raider. Są to nieoficjalne informacje, dlatego należy podchodzić do nich z dystansem.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Do sieci wyciekły szczegóły nowego Tomb Raidera. Gra przedstawi Larę Croft u szczytu sławy

 0