Do The Sims 4 trafi aktualizacja, która doda orientację seksualną

Do The Sims 4 trafi aktualizacja, która doda orientację seksualną

The Sims 4 dostanie aktualizację zawierającą element, bez którego gra raczej mogłaby się obyć, ale z jakiegoś powodu Electronic Arts postanowiło go zaimplementować.

SimGuruJessica, główna projektantka dodatku The Sims 4 Licealne lata poinformowała na stronie głównej gry, iż podstawowe wydanie The Sims 4 dostanie nową aktualizację, która pozwoli wybrać orientację seksualną Sima. "Dla naszego zespołu kreatywność, odkrywanie siebie i inkluzywność to podstawowe wartości i każdego dnia staramy się celebrować różnorodność, równość oraz otwartość w naszych grupach i społeczności. Mając to na uwadze, z radością przedstawiamy wszystkim Simomaniakom funkcję orientacji seksualnej" - napisała deweloperka na stronie.

W trybie kreowania postaci The Sims 4 zostanie dodany wybór orientacji seksualnej postaci.

The Sims 4 orientacja seksualna

Jak podkreśliła implementując, chociażby odpowiednie zaimki, nadchodzącą i wcześniejszą aktualizacją studio robi "kilka kroków naprzód, by przygotować grę, która szanuje i celebruje niuanse i różnorodność codziennego życia". "Wielu członków zespołu, w tym także i ja, należy do społeczności LGBTQIA+. Mimo to każdy z nas reprezentuje tylko niewielki wycinek ludzkich doświadczeń. W związku z tym intensywnie współpracowaliśmy z GLAAD i projektem It Gets Better, aby poznać możliwie najwięcej punktów widzenia na temat tego, jak podejść do tej funkcji z szacunkiem i przynieść pożytek społeczności" - napisała SimGuruJessica.

No dobrze, a jak to działa w praktyce? Otóż za sprawą funkcji orientacji seksualnej możemy wyznaczyć Simom serię parametrów związanych z romantycznością oraz seksualnością. Przykład, jak to prezentuje się w kreatorze postaci, podano na obrazku widocznym powyżej. Całość działa prosto i pozwala określić preferencje seksualne kierowanej przez nas bohatera, czyli np. jeśli inny Sim zechce z nami nawiązać uczuciową relację, zostanie odrzucony.

Co ciekawe podkreślono, że wprawdzie niebinarni Simowie nie są jeszcze dostępni w grze, to deweloperzy poczynili w tym temacie pewne kroki dodając zaimki. Samą orientację seksualną postaci zmienimy także podczas rozgrywki, wybierając opcję "Przebierz Sima" na lusterku bądź komodzie. Uważacie, że taka funkcja jest przydatna?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Do The Sims 4 trafi aktualizacja, która doda orientację seksualną

 0