Bandai Namco potwierdza, że padło ofiarą ataku hakerów. Dane klientów mogły zostać wykradzione

Bandai Namco potwierdza, że padło ofiarą ataku hakerów. Dane klientów mogły zostać wykradzione

Bandai Namco potwierdziło, że padło ofiarą cyberataku i że hakerzy uzyskali dostęp do poufnych informacji. Firma poinformowała, że bada tę sprawę, choć zauważyła, że ​​istnieje szansa, że ​​„informacje o klientach związane z biznesem Toys and Hobby w regionach azjatyckich (z wyjątkiem Japonii)” były obecne na serwerach i komputerach, które zhakowali cyberprzestępcy.

Wczoraj pisaliśmy, że grupa ALPHV  (znana jest również pod nazwą BlackCat) zajmująca się oprogramowaniem ransomware chwaliła się, że ​​przeprowadziła atak na wydawcę Elden Ring. Początkowo Bandai Namco nie komentowało sprawy, ale właśnie przyznało, że ktoś włamał się do jego systemów. „3 lipca 2022 r. firma Bandai Namco Holdings Inc. potwierdziła, że ​​doświadczyła nieautoryzowanego dostępu osób trzecich do wewnętrznych systemów kilku spółek Grupy w regionach azjatyckich (z wyjątkiem Japonii)” – podała firma.

Bandai Namco potwierdziło, że padło ofiarą cyberataku i że hakerzy uzyskali dostęp do poufnych informacji.

Na ten moment nie jest jasne, kiedy Bandai Namco odkryło naruszenie lub kiedy rozwiązało problem. Wydawca powiedział, że podjął „środki, takie jak zablokowanie dostępu do serwerów, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się szkód”. Współpracuje z partnerami zewnętrznymi w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

Bandai Namco ocenia „istnienie wycieku, zakres szkody i bada przyczynę”. Firma twierdzi, że ujawni wyniki dochodzenia „w stosownym zakresie”. Przeprosiła również „za wszelkie komplikacje lub obawy spowodowane tym incydentem”.

W ciągu ostatnich kilku lat hakerzy zaatakowali wiele firm z branży gamingowej. Polskie studio CD Projekt Red padło ofiarą ataku ransomware na początku zeszłego roku, ale odmówiło zapłaty. Deweloper potwierdził kilka miesięcy później, że dane skradzione podczas ataku krążyły w sieci. W ostatnim czasie hakerzy zinfiltrowali również systemy EA, Capcom i Ubisoftu.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Bandai Namco potwierdza, że padło ofiarą ataku hakerów. Dane klientów mogły zostać wykradzione

 0