Dosłownie nikt nie chce GeForce RTX 4060 Ti. Ta premiera to wielka klapa...

Dosłownie nikt nie chce GeForce RTX 4060 Ti. Ta premiera to wielka klapa...

Wygląda na to, że w GeForce RTX 4060 Ti z 8 GB pamięci w tej mało konkurencyjnej cenie będzie sporym problemem dla NVIDII. Na podstawie dotychczasowych danych od sprzedawców detalicznych można stwierdzić, że zainteresowanie tą kartą jest dalekie od spodziewanego, a właściwie jest bliskie zeru.

GeForce RTX 4060 Ti odniósł spektakularną porażkę...

NVIDIA najwyraźniej sądziła, że gracze przychylnie spojrzą na brak podniesienia ceny karty GeForce RTX 4060 Ti jako pierwszej karty z architekturą Ada Lovelace w porównaniu do poprzednika. To jednak zdecydowanie za mało, żeby przyciągnąć klientów. W tej klasie wydajności i w tej cenie każdy oczekiwałby więcej niż 8 GB pamięci VRAM, i możliwe, że niska pojemność pamięci w połączeniu z ceną jest głównym powodem, dla którego sprzedaż GeForce RTX 4060 Ti jest żenująco niska. Dotychczasowe dane od sprzedawców detalicznych wskazują na całkowity brak zainteresowania ze strony klientów. Niektórzy nawet otwarcie mówią o zerowym popycie. Na przykład amerykański detalista Micro Center donosi, że wiele z jego sklepów jeszcze nie sprzedało ani jednej karty RTX 4060 Ti.

Gracze nie chcą kart GeForce RTX 4060 Ti. Zaledwie 8 GB pamięci to zdecydowanie za mało w tak wysokiej cenie.

Jedna z sieci sprzedaży powiedziała, że nie planuje zamówić więcej jednostek RTX 4060 Ti przez kilka kolejnych miesięcy. Dane z niemieckiego sklepu Mindfactory również sugerują bardzo słabe wyniki. Przykładowo, w ciągu pierwszych 12-14 godzin sprzedaży udało się sprzedać 400-450 sztuk RTX 4070 Ti w styczniu, przy czym RTX 4070 nadal sprzedawał się w całkiem przyzwoitej liczbie 315 sztuk. A co z RTX 4060? Mówi się o zaledwie 20-30 sztukach. W ciągu kilku godzin sprzedawcy obniżyli ceny o 20 EUR poniżej sugerowanej ceny detalicznej do 419 EUR, jednak teraz ponownie je podnieśli. Dziś, po ponad 3 dniach sprzedaży, sprzedano około 30-60 sztuk. Jeśli chodzi o najlepiej sprzedające się karty graficzne na Amazon, RTX 4060 Ti od Zotac jest na 39. miejscu, a Asus na 55. miejscu. Są to jedyne dwa modele RTX 4060 Ti w Top 100. Dla przypomnienia, na tokijską premierę tego modelu przyszedł zaledwie jeden klient, gdzie przeważnie w takich przypadkach przed sklepami ustawiają się kolejki chętnych.

Pytanie brzmi, jak RTX 4060 Ti 16GB poradzi sobie w lipcu. Karta będzie posiadać więcej pamięci, co rozwiąże jeden z problemów, z drugiej strony ma być o 100 dolarów droższa (499 dolarów). W tej cenie spodziewać się można podobnej klapy, więc zapewne do tego czasu "zieloni" nieco zmienią swoją strategię cenową.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dosłownie nikt nie chce GeForce RTX 4060 Ti. Ta premiera to wielka klapa...

 0