Dragon Age 4 to gra tworzona z myślą o PC i konsolach nowej generacji. Co z PS4 i Xbox One?

Dragon Age 4 to gra tworzona z myślą o PC i konsolach nowej generacji. Co z PS4 i Xbox One?

BioWare pracuje nad Dragon Age 4, który jest przygotowywany z myślą o PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Co w takim razie z konsolami poprzedniej generacji PS4/Xbox One?

Jak wskazuje informacja zamieszczona przez Daniela Nordlandera z BioWare na jego profilu LinkedIn projektant w latach 2017-2020 działał nad nową grą z uniwersum Dragon Age dedykowaną wyłącznie platformom nowej generacji. Rewelację o porzuceniu old genów potwierdził ponadto Jeff Gruba dziennikarz z serwisu Venturebeat. Przejście na nowy, lepszy sprzęt wydaje się naturalnym krokiem w przypadku większych studiów deweloperskich, aczkolwiek może to ograniczyć zasięg sprzedaży Dragon Age 4. Electronic Arts zapewne wierzy, że tytuł nie musi być obecny na starszych urządzeniach, by odnieść rynkowy sukces.

Dragon Age 4 ma ominąć konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Dragon Age 4 powinien zadebiutować w okolicach 2023 roku. posiada dużo historii, a także skrywa wiele tajemnic czy zagadek. Oczywiście nie zabraknie bohatera, który podobnie tak jak jego poprzednicy będzie ratował uniwersum przed czyhającym niebezpieczeństwem. Co ciekawe tym razem pokierujemy losami protagonisty pozbawionego nadprzyrodzonych mocy i jest to pewna zmiana względem, chociażby trzeciej odsłony. Z drugiej jednak strony nie zabraknie także wątków związanych z magią i typową fantastyką.

Akcja gry będzie osadzona północnej części krainy Thedas, na ziemiach Imperium Tevinter. Kluczową rolę odegra tutaj Solas jeden z bohaterów poprzedniej odsłony, a dokładniej Straszliwy Wilk uznawany za rzekome elfie bóstwo. Powrócą także ważne dla serii postacie m.in. wiedźma Morrigan czy krasnolud Varrik. Schemat rozgrywki zapewne nie ulegnie większej zmianie więc nadal będziemy mieć do czynienia z produkcją RPG.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dragon Age 4 to gra tworzona z myślą o PC i konsolach nowej generacji. Co z PS4 i Xbox One?

 0