Sony patentuje kontroler do sprzętu mobilnego

Sony patentuje kontroler do sprzętu mobilnego

Sony Interactive Entertainment opatentowało kontroler do sprzętu mobilnego. Całość nie przypomina jednak najnowszego DualSense z PlayStation 5 tylko DualSocka 4 dedykowanego PS4.

Jak wynika z dokumentów patentowych zgłoszonych przez Sony Interactive Entertainment mamy do czynienia z kontrolerem DualShock 4 tylko w wersji dla platform mobilnych, który ułatwia granie na sprzęcie przenośnym takim jak smartfony. Po lewej oraz prawej stronie widzimy elementy kontrolera odpowiedzialne za sterowanie, natomiast na środku umieszczono smartfon, który zapewne byłby w jakiś sposób podłączany do elementów pada. Całość miałoby umożliwić granie nie tylko w gry dostępne na smartfonach, ale również produkcje z PlayStation dzięki wykorzystaniu usługi chmury czy Remote Play. To tylko patent i nie oznacza, że kiedykolwiek doczeka się realizacji, aczkolwiek jest na to szansa, ponieważ Sony zamierza zwiększyć inwestycję w gry mobilne, a ów kontroler pozostaje częścią całego planu.

Sony opatentowało kontroler dla urządzeń mobilnych.

Sony patentuje kontroler do sprzętu mobilnego

Dodatkowo japoński producent od kwietnia 2021 roku zaczął zatrudniać ludzi do działu odpowiedzialnego za przenoszenie tytułów na platformy mobilne. O takich planach wspominał szef przedsiębiorstwa Jim Ryan - "Odnieśliśmy już pewne sukcesy w eksperymentowaniu z grami i aplikacjami mobilnymi. Urządzenia mobilne to tylko jeden z obszarów, który badamy, aby dotrzeć do milionów graczy spoza naszych platform. PlayStation ma katalog własnych gier AAA, które mogą zostać przeniesione na smartfony". Niedawno potwierdzono, że seria wyścigowa WipEout znana z PlayStation powraca jako nowa gra mobilna. WipEout Rush, którego premiera na sprzęcie z systemem iOS i Android odbędzie się na początku 2022 roku, to produkcja wyścigowa z kampanią dla jednego gracza.

Tymczasem Sony otwiera się na PC, w efekcie na tej platformie debiutuje coraz więcej gier wcześniej dostępnych wyłącznie na PlayStation. Już niebawem pojawi się Uncharted 4 czy God of War (2018), a to zapewne nie koniec ofensywy Japończyków na komputerach. Co ciekawe korporacja opatentowała także panele dla PS5 po to, żeby nikt inny nie mógł ich swobodnie sprzedawać. Uzyskanie patentu sprawia, że producent może udzielać licencji podmiotom zewnętrznym, z kolei obecni dostawcy nieposiadający odpowiedniego pozwolenia muszą zaprzestać dystrybucji tych produktów.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony patentuje kontroler do sprzętu mobilnego

 0