Amerykańscy urzędnicy chcą większej przejrzystości kryptowalut. Szykują duże zmiany

Amerykańscy urzędnicy chcą większej przejrzystości kryptowalut. Szykują duże zmiany

Kryptowaluty od jakiegoś czasu są na celowniku i ostatnio pisaliśmy choćby, że Szwecja chce zakazania kopania tych, które bazują na energochłonnym algorytmie proof of work. Indie również chcą zbanować prywatne kryptowaluty, stawiając na narodową walutę cyfrową. 

Z kolei amerykańscy urzędnicy mogą wkrótce zaoferować znacznie więcej przejrzystości w ramach transakcji kryptowalutowych. Bloomberg donosi, że Rezerwa Federalna, Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) i Biuro Kontrolera Waluty (OCC) udostępniły harmonogram swoich kryptopriorytetów na 2022 r. i koncentrują się przede wszystkim na „większej przejrzystości” wokół prawnych statusów transakcji. Może to obejmować wszystko, od wydania stablecoinów po zabezpieczenia kredytowe i obecność kryptowalut w bilansach firmy.

Amerykańscy urzędnicy szykują zmiany, które mogą wkrótce zaoferować znacznie więcej przejrzystości w ramach transakcji kryptowalutowych.

Amerykańscy urzędnicy chcą większej przejrzystości kryptowalut. Szykują duże zmiany

Po zakończeniu tego, co nazwali „kryptosprintem”, aby zbadać, w jaki sposób agencje podchodzą do kryptowalut, regulatorzy bankowi ustalili kilka obszarów, które muszą wyjaśnić. Kwestie te obejmują, w jaki sposób banki powinny właściwie utrzymywać nadzór nad aktywami kryptowalutowymi, co firmy powinny zrobić, aby pomóc konsumentom w dokonywaniu transakcji, jak powinny być emitowane stablecoiny oraz jakie powinny być standardy kapitałowe i płynnościowe dla zasobów kryptowalut pożyczkodawców.

Podążając za swoimi wytycznymi na 2022 r. i innymi niedawnymi zaleceniami, OCC i inne agencje mogą wkrótce rozważyć nowe zasady regulujące tokeny bardziej przypominające aktywa bankowe. Prezydencka Grupa Robocza ds. Rynków Finansowych chce, aby Kongres przyjął przepisy wymagające, aby stablecoiny były emitowane wyłącznie przez banki regulowane. Grupa szefów agencji wezwała również nadzorców rządowych do oceny, czy tokeny stanowią zagrożenie dla szerszego systemu finansowego.

Nie ma jednak pewności, czy trzy agencje bankowe będą w stanie uzgodnić cokolwiek w najbliższym czasie. Niemniej jednak wygląda na to, że użytkownicy kryptowalut muszą przygotować się na pewne, dość istotne restrykcje, którymi dotychczas nie musieli zaprzątać sobie głowy, przynajmniej jeśli będą chcieli pozostać po właściwej stronie prawa.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Amerykańscy urzędnicy chcą większej przejrzystości kryptowalut. Szykują duże zmiany

 0