Dying Light 2. Techland ujawnia dane sprzedaży

Dying Light 2. Techland ujawnia dane sprzedaży

Dying Light 2 jest dostępny w sprzedaży od kilku miesięcy i jak wynika z oficjalnych danych gra odniosła duży sukces na rynku. Mimo, że nie zadebiutowała w sezonie ogórkowym to zdołała przebić się do szerszego grona odbiorców.

Dying Light 2 swoją premierę miał ponad dwa miesiące temu i według oficjalnych danych Techlandu gra do końca lutego sprzedała się w nakładzie 5 milionów egzemplarzy. To ogromny sukces, ponieważ produkcja zdołała dokonać tego w niespełna 30 dni, a ponadto zadebiutowała w czasie, gdy na rynek trafiały inne propozycje: Elden Ring murowany kandydat do miana gry roku oraz Horizon Forbidden West, który może zagrozić temu pierwszemu w zgarnięciu korony. "Sukces serii Dying Light to dowód na to, że tworzymy dla naszych graczy niezapomniane przeżycia” – napisał Paweł Marchewka, dyrektor generalny, w komunikacie prasowym.

Dying Light 2 do końca lutego sprzedał się w 5 mln egzemplarzy.

Dowiedzieliśmy się też, że pierwszy Dying Light dostępny od 2015 roku trafił do przeszło 20 mln graczy. 25 milionów łącznie dla całej serii to więc naprawdę świetny rezultat. Dying Light 2 dostępny jest na komputerach i konsolach PlayStation 4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S. W 2022 roku pojawi się jeszcze wersja na Nintendo Switch. Jakiś czas temu Dying Light 2 otrzymał aktualizację wnoszącą, która umożliwia granie na konsoli Xbox Series S w większej liczbie klatek na sekundę. Spełniono zarazem prośbę graczy o odblokowaniu tego trybu.

Posiadacze Dying Light 2 w wersji na Xbox Series S dostali aktualizację z trybem, który pozwala na granie w 60 klatkach na sekundę, aczkolwiek większe detale nie są znane i najpewniej jest to możliwe przy rozdzielczości 1080p, a nie 4K. Dying Light 2 możemy kupić w atrakcyjnych cenach na PS4/ PlayStation 5 za 139 złotych, za wersje Xbox One/Xbox Series X/S zapłacimy 149 zł, Edycja Deluxe (PlayStation 4/PS5) to koszt 289 zł a Edycję kolekcjonerską (PS5) wyceniono na 599 zł i jest to 500 złotych taniej.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dying Light 2. Techland ujawnia dane sprzedaży

 0