Koniec E3? W tym roku targi nie odbędą się prawdopodobnie nawet w formie cyfrowej

Koniec E3? W tym roku targi nie odbędą się prawdopodobnie nawet w formie cyfrowej

Do sieci trafiły nieoficjalne doniesienia, z których wynika, że tegoroczna edycja największych targów gier wideo się nie odbędzie. Czy to koniec?

E3 (Electronic Entertainment Expo) to największa impreza branżowa, która od lat stanowi okazję dla deweloperów i wydawców, by pochwalić się swoimi najnowszymi produkcjami, oraz dla graczy, by się z nimi bliżej zapoznać. Wygląda jednak na to, że jej tegoroczna edycja nie odbędzie się ani w wersji stacjonarnej, ani nawet cyfrowej. Poinformował o tym Jeff Grubb z serwisu GamesBeat w materiale opublikowanym na YouTubie oraz TikToku. Nie jest to jeszcze pewne, ale dziennikarz twierdzi, że najprawdopodobniej czeka nas koniec (a co najmniej przerwa) w ogranizowaniu zasłużonej imprezy.

E3 2022 nie odbędą się ani w formie stacjonarnej, ani w wydaniu online. Czy to koniec kultowych targów branży gier wideo?

Swego czasu organizator zapowiedział, że E3 2022 na pewno nie odbędzie się w formie stacjonarnej. Decyzja ta była spowodowana między innymi trwającą od marca 2020 roku pandemią COVID-19. Jednak gracze wciąż mieli nadzieję, że impreza zostanie zorganizowana w alternatywnej, cyfrowej postaci. Ostatecznie prawdopodobnie i do tego nie dojdzie. Z jednej strony jest to smutna wiadomość dla każdego, kto od lat śledził E3, ale z drugiej to także okazja do wybicia się dla konkurencyjnych branżowych imprez, takich jak GamesCom czy Summer Game Fest.

Pierwsze targi E3 odbyły się w 1995 roku. Podczas pierwszej edycji zaprezentowano m.in. konsole PlayStation oraz Sega Saturn. Swego czasu impreza była jeszcze zarezerwowana wyłącznie dla dziennikarzy i osób zatrudnionych w branży. Od 2009 roku halę Los Angeles Convention Center, w której niemal zawsze odbywało się E3 (na dwa lata przeniesiono je do Atlanty), mogli odwiedzać wszyscy chętni. Targi przeważnie odbywały się albo w maju, albo w czerwcu. Pojawiały się na nich regularnie dziesiątki tysięcy osób zainteresowanych gamingiem. W 2005 roku zarejestrowano 70 tys. odwiedzających.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Koniec E3? W tym roku targi nie odbędą się prawdopodobnie nawet w formie cyfrowej

 0