FIFA 22 - gracze stracili konta i wirtualną walutę. Electronic Arts przeprasza za wpadkę

FIFA 22 - gracze stracili konta i wirtualną walutę. Electronic Arts przeprasza za wpadkę

Electronic Arts przeprasza graczy, którzy w wyniku błędów zespołu wsparcia stracili swoje konta w FIF-ie 22 oraz zgromadzoną na nich wirtualną walutę.

FIFA Ultimate Team to dla Electronic Arts kura znosząca złote jaja, dlatego taka wpadka, jak ta, uderza w amerykańskiego giganta ze zdwojoną siłą. W ostatnim czasie grupa graczy straciła dostęp do swoich kont w tym trybie gry FIFA 22 wraz ze zgromadzoną na nich wirtualną walutą. Tak się składa, że nie były to przypadkowe osoby, a wiodący handlarze w FIFA Ultimate Team, którzy stracili w ten sposób źródło utrzymania. Winę za  tę bolesną stratę ponosi zespół wsparcia Electronic Arts.

Wiodący handlarze w FIFA Ultimate Team w ubiegłym tygodniu utracili swoje konta i wirtualną walutę. Electronic Arts przeprasza za błąd i obiecuje, że poszkodowani odzyskają cenne zasoby.

Jak doszło do kradzieży? Oszuści odkryli, że jeśli zgłoszą się do zespołu wsparcia Electronic Arts i podadzą podstawowe informacje, konsultant poda powiązany z danym kontem adres e-mail i zresetuje wszystkie dane. W ten sposób wirtualni złodzieje uzyskiwali dostęp do zasobów i mogli pozyskać drogocenny łup w postaci dużej liczby monet oraz FIFA Points. Hakerzy dopuścili się tego czynu w ubiegłym tygodniu. Teraz Electronic Arts oficjalnie przeprasza wszystkich, którzy stracili konta.

 FUT w FIFA 22 na celowniku hakerów. Gracze stracili cały swój dorobek

"Elektronicy" poinformowali, że są w trakcie identyfikowania prawowitych właścicieli kont. Ci wkrótce powinni otrzymać wiadomość dotyczącą możliwości odzyskania utraconych zasobów. "Chcemy przeprosić poszkodowanych za niedogodności i frustracje. W ubiegłym tygodniu nie mogliśmy napisać niczego szczególnego, ponieważ prowadziliśmy wewnętrzne śledztwo. Dziękujemy wszystkim za cierpliwość" - czytamy w oświadczeniu Electronic Arts. Według oficjalnych danych lista poszkodowanych obejmuje mniej niż pięćdziesiąt osób.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: FIFA 22 - gracze stracili konta i wirtualną walutę. Electronic Arts przeprasza za wpadkę

 0