Activision pozywa autorów cheatów do Call of Duty i innych gier

Activision pozywa autorów cheatów do Call of Duty i innych gier

Activision walczy z cheaterami nie tylko w grach, ale również poza nimi. Wydawca pozwał twórców opracowujących i sprzedających zabronione oprogramowanie wspomagające granie Call of Duty.

EngineOwning to strona internetowa dystrybuująca cheaty m.in. do gier z serii Call of Duty w tym battle royale Warzone. Activision banuje oszustów, ale postanowiło wziąć się również za autorów zakazanych narzędzi. Firma złożyła pozew przeciwko grupie EngineOwning, która sprzedaje cheaty nie tylko do Call of Duty: Warzone, ale też innych produkcji sieciowych np. Halo Infinite, Battlefield 5 czy Splitgate. Sklep oferuje abonament na programy do oszukiwania, a na liście są aimboty ułatwiające celowanie oraz strzelanie i programy wskazujące pozycje przeciwników. Activision zarzuciło deweloperem łamanie regulaminu gier, jak również doprowadzenie w wyniku działalności do nieodwracalnych strat przychodów czy nadszarpnięcia wizerunku.

Activision pozwało twórców dystrybuujących i sprzedających cheaty m.in. do gier z serii Call of Duty.

Firma żąda zaprzestania dalszej sprzedaży i dystrybucji nielegalnych aplikacji. Możliwe, że w grę chodzi też odszkodowanie dla wydawcy. Przypomnijmy, iż Activision przeprowadziło kolejną falę banów, w wyniku której w Call of Duty: Vanguard i Warzone zbanowano 48 tysięcy oszustów. Niestety cheaterzy uprzykrzają życie uczciwym graczom nie tylko w Call of Duty. Dlatego Activision co jakiś czas przeprowadza akcje banowania oszustów, aczkolwiek na serwerach nadal ich nie brakuje. Pomóc w walce z tą grupą ma nowy anti-cheat wprowadzony do Warzone i Vanguarda.

Administracja przewiduje też konkretne kary. Deweloperzy chcą wykluczać oszustów także z tych części Call of Duty, które zadebiutują dopiero w przyszłości. Jeżeli więc ktoś zostałby przyłapany na cheatowaniu w Modern Warfare czy Vanguardzie to dostałby bana na przyszłoroczną i każdą inną produkcję serii. Cóż powinno to w jakimś stopniu ograniczyć skalę wykroczeń, lecz oszuści z pewnością znajdą sposób obejścia tej metody. Jeśli trafiliście na jakiegoś cheatera możecie podzielić się swoim przypadkiem w komentarzu pod wiadomością.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Activision pozywa autorów cheatów do Call of Duty i innych gier

 0