Steam ustanawia nowy rekord jednocześnie aktywnych użytkowników

Steam ustanawia nowy rekord jednocześnie aktywnych użytkowników

Steam początek roku zalicza do udanych dzięki nowemu rekordowi jednocześnie aktywnych użytkowników. Do osiągnięcia zapewne przyczynił się okres świąteczno-noworoczny.

Rok 2021 był dla Steam pomyślny ze względu na rekord jednocześnie aktywnych użytkowników pobity 28 listopada, który wyniósł 27,4 miliona ludzi, z czego 7,8 miliona grało w gry. To nie pierwszy wyczyn ze strony Valve w ubiegłym roku. Na dalszy sukces platforma nie musiała czekać zbyt długo, a następny rekord padł 2 stycznia 2022 roku, kiedy do usługi zalogowało się prawie 28 milionów osób na raz (dokładnie 27 942 458). Jest to o 500 tysięcy użytkowników więcej niż poprzednio. Do osiągnięcia przyczynił się najpewniej okres świąteczno-noworoczny w tym trwająca do 5 stycznia do godziny 19:00 Zimowa Wyprzedaż. Chociaż wspomniany wyczyn jest imponujący to istnieje opcja, że następny rekord padnie w ciągu miesiąca.

Na początku 2022 roku Steam ustanowił nowy rekord jednocześnie aktywnych użytkowników, który wyniósł prawie 28 mln.

Steam ustanawia nowy rekord w liczbie jednocześnie aktywnych użytkowników

Jeśli chodzi o najlepsze produkcje ogrywane 2 stycznia, bez zaskoczenia na liście są Counter-Strike: Global Offensive z peakem 867 147 graczy, Dota 2 - 761 107 graczy jednocześnie. Nie zabrakło również PUBG Battlegrounds z prawie 350 000 graczy oraz Apex Legends - 221 000 graczy. Na dalszych miejscach znalazły się Grand Theft Auto 5, Naraka: Bladepoint, Team Fortress 2, New World, Rust i ARK: Survival Evolved. Valve zarazem potwierdził swoją dominację w segmencie platform z grami, choć ambicje pokonania Valve ma Epic Games Store. Sklep twórców Fortnite próbuje przekonać użytkowników oraz deweloperów darmowymi tytułami, lepszymi promocjami czy niższą prowizją sprzedaży.

Steam ustanawia nowy rekord jednocześnie aktywnych użytkowników  Najlepsze gry 2021 roku na Steam to... Tak, Cyberpunk 2077 też jest na liście

Jednak na ten moment to Steam mimo różnych wad pozostaje głównym wyborem niejednego gracza. Tymczasem pod koniec minionego roku trafiła do nas wiadomość o blokadzie globalnego Steam w Chinach. Do dyspozycji mieszkańców Państwa Środka został tylko Steam China, którego pozbawiono wielu produkcji (baza liczy 103 pozycji zatwierdzonych przed odpowiedni organ władzy). Z popularniejszych są np. CS:GO oraz Dota 2. Brakuje także funkcji społecznościowych - Warsztatu Steam, Rynku Społeczności, forów dyskusyjnych i sekcji aktywności.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Steam ustanawia nowy rekord jednocześnie aktywnych użytkowników

 0