Steam mógł zostać zablokowany w Chinach

Steam mógł zostać zablokowany w Chinach

Steam to najpopularniejsza platforma z grami, która działa w ograniczonej formie w Chinach. Jak jednak się okazuje władze w Pekinie postanowiły całkowicie zablokować tamtejszym użytkownikom dostęp do usługi, pozostawiając jedynie Steam China.

Według informacji serwisu The Verge i The Gamer chiński rząd mógł całkowicie zablokować dostęp do globalnego Steam na terenie Chin, zostawiając przy życiu specjalną i ograniczoną wersję Steam China. Po wejściu na stronę "store.steampowered.com” narzędzie wskazuje, że Steam został zablokowany we wszystkich częściach kraju. Nie jest jednak jasne czy faktycznie obywatele nie posiadają dostępu do standardowej wersji sklepu lub jest to przyczyna awarii, aczkolwiek taki krok nie stanowiłby zaskoczenia, zważywszy na regulacje związane z grami, które wprowadzono w Państwie Środka. Jest Steam China uruchomiony w lutym 2021 roku, jednak ten ma dość ograniczone możliwości.

Gracze z Chin podobno zostali pozbawieni dostępu do globalnego Steama.

Steam China zawiera limitowaną liczbę gier, która wynosi 103 zatwierdzone przez władze pozycje, a z popularniejszych obecne są tylko Counter-Strike: Global Offensive i Dota 2. Brakuje także funkcji społecznościowych - Warsztatu Steam, Rynku Społeczności, forów dyskusyjnych i sekcji aktywności pokazującej wszelkie bieżące transmisje od użytkowników, zrzutów ekranu z gier, czy przewodników po grach tworzonych przez społeczność. Warto wspomnieć, że w tym roku władze w Pekinie podjęły działania zakazujące rozgrywki PUBG eSports czy ograniczyły nieletnim obywatelom czas, jaki mogą spędzać przy grach.

Chiny w sierpniu bieżącego roku zaostrzyły swoje ograniczenia, w efekcie niepełnoletni gracze mogą spędzać w grach trzy godziny tygodniowo od 20:00 do 21:00 w piątek, sobotę oraz niedzielę. Nie można więc grać w tygodniu, a same limity nie przypadły do gustu młodzieży z Państwa Środka. Chiny stanowią ogromny rynek branży gier wideo w związku z tym władza przynajmniej oficjalnie chce zadbać o zdrowie psychiczne dzieci.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Steam mógł zostać zablokowany w Chinach

 0