Wiedźmin 3: Dziki Gon znów cieszy się dużą popularnością

Wiedźmin 3: Dziki Gon znów cieszy się dużą popularnością

Wiedźmin 3: Dziki Gon to największy hit studia CD Projekt RED, który pomógł rozsławić uniwersum Geralta z Rivii na całym świecie. Gra wydana w 2015 roku po latach ponownie przeżywa odrodzenie, a to dzięki drugiemu sezonowi serialu od Netflixa.

Wiedźmin 3: Dziki Gon trafił do sprzedaży w 2015 roku, lecz mimo upływu lat nie może narzekać na brak popularności zwłaszcza w ostatnich dwóch miesiącach i okolicach premiery drugiego sezonu serialu Wiedźmin Netflixa, który był ważnym punktem dla gry CD Projekt RED. W chwili pisania wiadomości według danych SteamCharts w tytuł gra 64 tysięcy graczy (w ciągu doby było to przeszło 78 tysięcy użytkowników platformy Valve). To i tak nie przebija peaku wynoszącego 103,329, ale potwierdza, że gra przeżywa kolejne odrodzenie. Serwis PC Gamer zdradził, że od chwili udostępnienia nowych odcinków serialu liczba aktywnych jednocześnie graczy urosła do ponad 71 tysięcy. Nie wiemy jednak, jak długo wysokie zainteresowanie się utrzyma.

Wiedźmin 3: Dziki Gon po premierze drugiego sezonu serialu Netflixa cieszy się dużą popularnością.

Wiedźmin 3: Dziki Gon znów cieszy się ogromną popularnością

Przypomnijmy, że pierwszy sezon serialu, który pojawił się pod koniec 2019 roku doprowadził do ustanowienia przez Wiedźmina 3: Dziki Gon rekordowego dla siebie rezultatu 103,329 jednocześnie aktywnych graczy. Z drugiej strony drugi sezon nawet nie zbliżył się do wyniku 92 000 graczy z 2015 roku. Nowy sezon serialu opowiada o losach i relacji Geralta oraz Ciri, którzy spędzą ze sobą dużo czasu w wiedźmińskiej twierdzy Kaer Morhen. W międzyczasie, gdy królowie, elfy, ludzie oraz demony walczą o panowanie na kontynencie, główny bohater musi chronić dziewczynę przed czymś o wiele groźniejszym. W drugim sezonie Wiedźmina występują m.in. Henry Cavill (Geralt z Rivii), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Ciri), Paul Bullion (Lambert), Basil Eidenbenz (Esker) czy Kim Bodnia (Vesemir).

Drugi sezon Wiedźmina jest wprawdzie krytykowany za różne rzeczy, ale jednocześnie odniósł na Netflixie niemały sukces. W świątecznym TOP 10 produkcja zajęła pierwsze miejsce, wygrywając z Domem z papieru czy Psim patrolem. Mimo tego część fanów domaga się odejścia showrunnerki serialu Lauren S. Hissrich. Powstała nawet petycja w tej sprawie podpisana przez ponad 2500 ludzi. Chodzi o lekceważące traktowanie świata łowcy potworów i fabuły, jak również ignorowanie głosu społeczności i zasad całego uniwersum. Raczej mało prawdopodobne, by Hissrich rozstała się z produkcją.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Wiedźmin 3: Dziki Gon znów cieszy się dużą popularnością

 0