Tych zestawów Lego nie zobaczycie. Od Activision ucieka kolejny partner

Tych zestawów Lego nie zobaczycie. Od Activision ucieka kolejny partner

Skandal wokół Activision nie wygasa, a firma traci kolejnego partnera. W efekcie fani mogą przestać czekać na premierę klocków związanych z Overwatch 2.

Największe gry wideo (podobnie jak filmy, czy animacje) starają się zarobić jak najwięcej również dzięki artykułom powiązanym. Wiele produkcji otrzymuje własne linie ubrań, czy przedmiotów kolekcjonerski, a te najlepsze często pojawiają się w formie klocków LEGO. Jednym z zapowiedzianych zestawów, to klocki powiązane z Overwatch 2, niesamowicie popularną strzelanką, której wydawcą jest Activision. Problem w tym, że LEGO właśnie ogłosiło wstrzymanie premiery klocków, a problemem nie jest tutaj sama gra, ale samo Activision, które ostatnio masowo traci partnerów.

LEGO zrezygnowało ze współpracy z Activision. Jest to kolejna firma, która odsuwa się od naznaczonego wieloma skandalami wydawcy gier.

LEGO wstrzymało zestaw klocków Overwatch 2 do czasu zakończenia przeglądu współpracy z Activision Blizzard. Jest zatem niemal pewne, że premiera się już nie odbędzie. Wszystko z powodu niedawnych skandali związanych z wydawcą gier, a które to dotyczyły molestowania seksualnego i kultury braterstwa.  W oświadczeniu wydanym przez duńskiego producenta klocków czytamy, że "obecnie dokonuje przeglądu naszego partnerstwa z Activision Blizzard, biorąc pod uwagę postępy w rozwiązywaniu ciągłych zarzutów dotyczących kultury pracy, zwłaszcza traktowania koleżanek i tworzenia zróżnicowanego i integracyjnego środowiska".

W związku z kontrowersjami i licznymi wniesionymi pozwami przeciw Activision, nadchodzący zestaw LEGO Overwatch 2, który miał zostać wydany 1 lutego, został wstrzymany na czas nieokreślony. Pomimo licznych ekstremalnych doniesień pochodzących od pracowników Activision Blizzard, sama firma nie ucierpiała zbyt mocno. Wizerunek firmy został mocno nadszarpnięty, ale dopiero utrata kolejnych partnerów może spowodować bardziej dotkliwe straty - finansowe, które mogą skłonić kierownictwo do  wdrożenia planu naprawczego.

Zobacz także:

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Tych zestawów Lego nie zobaczycie. Od Activision ucieka kolejny partner

 0