EA traci wyłączność na gry ze świata Gwiezdnych wojen. Ubisoft szykuje swoją produkcję

EA traci wyłączność na gry ze świata Gwiezdnych wojen. Ubisoft szykuje swoją produkcję

A to niespodzianka... Electronic Arts nie ma już wyłączności na gry w świecie Gwiezdnych wojen i w związku z tym Ubisoft szykuje produkcję dla fanów tej marki. To wszystko efekt wskrzeszenia marki Lucasfilm Games, która odpowiada m.in. za produkcję tego popularnego uniwersum (podobnie zresztą jak za Indiana Jones). Firma w rozmowie z Wired ujawniła, że należące do Ubisoftu studio Massive Entertainment, które odpowiada m.in. za serię The Division, pracuje obecnie nad napędzaną historią grą Gwiezdne wojny z otwartym światem, wykorzystując do tego celu swój autorski silnik Snowdrop. Projekt wciąż znajduje się na bardzo wczesnym etapie produkcji, a deweloper prowadzi nabór pracowników do jego realizacji. Wiemy jednak, że na jego czele stoi reżyser The Division 2, Julian Gerighty.  

Należące do Ubisoftu studio Massive Entertainment pracuje obecnie nad grą Gwiezdne wojny z otwartym światem.    

EA traci wyłączność na gry ze świata Gwiezdnych wojen. Ubisoft szykuje swoją produkcję

Wieści te nadchodzą dzień po tym, jak Lucasfilm ujawnił plany gry Indiana Jones od MachineGames, studia Bethesdy stojącego za współczesnymi odsłonami serii Wolfenstein. Co ciekawe, Massive wciąż pracować ma także nad grą Avatar, chociaż nadal nie jest pewne, kiedy ta trafi na rynek. Umowa Lucasfilm Games z Ubisoftem oznacza koniec wyłączności EA na tworzenie tytułów w świecie Gwiezdnych wojen. Starszy wiceprezes Disneya, Sean Shoptaw, powiedział Wired, że EA pozostanie „bardzo strategicznym i ważnym partnerem”, ale nie zaprzeczał, że Disney chce poszerzyć swoją ofertę deweloperów dla tej flagowej marki. „Czuliśmy, że jest miejsce dla innych” - powiedział Shoptaw.

Trudno uznać to za zaskoczenie. Krytycy oskarżali EA o marnotrawstwo swoich praw do Gwiezdnych wojen przez większość czasu z ostatnich ośmiu lat. Nie dosyć, że wydawca skasował kilka dobrze zapowiadających się projektów, to jeszcze w innych tytułach stosował praktyki pay-to-win i chyba jedynymi produkcjami, które cieszyły się powszechnym uznaniem były Jedi: Fallen Order i Squadrons. Zaangażowanie Ubisoftu przede wszystkim zwiększy liczbę wydawanych gier ze świata Gwiezdnych wojen, a rywalizacja między wydawcami może tylko pozytywnie wpłynąć na jakość tych produkcji. Niewykluczone, że Disney i Lucasfilm Games postanowią zaprosić do współpracy kolejne firmy. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: EA traci wyłączność na gry ze świata Gwiezdnych wojen. Ubisoft szykuje swoją produkcję

 0