Eksplorator w Windows 11 dostaje przydatną funkcję

Eksplorator w Windows 11 dostaje przydatną funkcję

Microsoft rozwija Windowsa 11, a jednym z elementów, które przejdą zmiany jest Eksplorator plików. W tym przypadku użytkownicy od dawna domagali się wprowadzenia pewnej przydatnej funkcji i wreszcie takową otrzymają.

Eksplorator plików w Windows 11 (wersja testowa Insider Preview kompilacja 25136) zawiera karty działaniem przypominające karty z przeglądarek internetowych. Umożliwiają one przełączanie się między różnymi folderami z górnego rzędu Eksploratora plików. W praktyce pozwala to przeglądanie zawartości kilku lokalizacji w jednym oknie z poziomu Eksploratora. Pierwsze wzmianki o tej opcji dostrzeżono w niejawnym buildzie z marca bieżącego roku, lecz dopiero teraz całość stanowi jeden z istotniejszych elementów Eksploratora plików.

Eksplorator plików w Windows 11 doczekał się funkcji kart.

Eksplorator w Windows 11 dostaje przydatną funkcję

Microsoft po raz pierwszy próbował zaimplementować zbliżone rozwiązanie w Windowsie 10 w 2018 roku. Nowa wersja Preview systemu Windows 11 udostępnia również dynamiczne widżety paska zadań, które wyświetlają stale aktualizowane informacje o takich rzeczach, jak pogoda, wydarzenia sportowe lub finanse. Kompilację 25136 Windowsa 11 ściągniemy z kanału Dev. Nie są to jedyne nowości zmierzające do jedenastki. Usprawnień doczekają się Notatnik i Windows Media Player.

W pierwszej aplikacji poprawiono jej wydajność, którą odczują właściciele urządzeń ARM64 w wydaniach 11.2204 oraz nowszych. Będzie to odczuwalne gdy np. przeglądamy duży tekst. W Windows Media Player (kompilacja 11.2205 i nowsze) oprócz poprawy wydajności dodano także opcję sortowania utworów oraz albumów według daty dodania. Wszystkie te zmiany sprawdzimy w ramach programu Windows Insiders. Cieszycie się z dotychczas przeprowadzonych zmian w Windowsie 11? Jaką macie opinie o najnowszym systemie Microsoftu?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Eksplorator w Windows 11 dostaje przydatną funkcję

 0