Electronic Arts uśmierca klienta Origin i zaprasza do instalacji EA app

Electronic Arts uśmierca klienta Origin i zaprasza do instalacji EA app

Origin, który zadebiutował w 2011 roku przechodzi do historii i zostanie zastąpiony przez testowany od jakiegoś czasu program EA app, o czym poinformowało Electronic Arts.

Origin konkurencyjna platforma dla Steam ma na karku ponad 11 lat, ale kolejnych urodzin nie doczeka. Electronic Arts ujawniło, iż jeszcze w 2022 roku Origin przejdzie do historii na rzecz testowanej aplikacji EA app. Nie znamy dokładnej daty wyłączenia usługi, ale zapewne Elektronicy podzielą się nią w najbliższych tygodniach. Według EA, nowa aplikacja posiada uproszczony wygląd i automatycznie pobierze gry oraz aktualizacje w tle. Gracze mogą również łączyć swoje listy znajomych z innymi platformami, takimi jak Steam, Xbox i PlayStation.

Electronic Arts uśmierci platformę Origin w 2022 roku.

EA app

Co stanie się z naszymi grami i danymi zgromadzonymi na Originie? Oczywiście pliki lokalne i zapisane w chmurze zostaną automatycznie przeniesione do nowego klienta. Nie będziemy musieli zapraszać naszych znajomych do nowej aplikacji, bowiem lista także zostanie przetransferowana. Co ciekawe są gracze, którzy raportują, iż nadal nie mają w EA app wszystkich tytułów, które zgromadzili na Originie, więc ta migracja nie działa idealnie, lecz pamiętajmy, że program jest wciąż w fazie testów i nie brakuje rozmaitych błędów, które będą wyeliminowane.

"Ciężko pracowaliśmy, by jak najbardziej ułatwić użytkownikom Origin płynne przejście na EA app. Wkrótce poprosimy was o przeniesienie się na nową platformę. Gdy otrzymacie zaproszenie, wszystkie wasze gry i cała zawartość, w tym wcześniej zainstalowane gry, będą już na was czekać w EA app. Zapisy lokalne i w chmurze zostaną przeniesione, abyście od razu mogli zacząć tam, gdzie skończyliście" – napisało EA w komunikacie.

Platforma EA app jest już dostępna dla komputerów z systemem Windows. Do graczy korzystających z Maców – Origin na komputery Mac to wciąż miejsce, w którym uzyskacie dostęp do swoich gier.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Electronic Arts uśmierca klienta Origin i zaprasza do instalacji EA app

 0