Mass Effect: Legendary Edition osiąga świetne wyniki. Sprzedaż zaskoczyła EA

Mass Effect: Legendary Edition osiąga świetne wyniki. Sprzedaż zaskoczyła EA

Mass Effect Legendary Edition to zbiór trzech odświeżonych odsłon o przygodach komandora Sheparda, który wydano w maju 2021 roku. Nie jest to więc remake, tylko poprawiony pakiet działający na silniku Unreal Engine, co zresztą spotkało się z krytyką niektórych graczy, chociaż nie przeszkodziła ona remasterom w odniesieniu sukcesu.

Ten zaskoczył nawet wydawcę Electronic Arts. EA podało, że sprzedaż przewyższyła prognozy przedpremierowe, a firma zamierza nadal rozwijać swoją kosmiczną sagę. "Debiut Mass Effect Legendary Edition na nowo rozpalił pasję fanów na całym świecie, napędzając wyniki sprzedaży znacznie powyżej naszych oczekiwań" - powiedział dyrektor generalny EA, Andrew Wilson. Jak wiemy powstaje kolejna pełnoprawna odsłona serii, ale projekt pozostaje na zbyt wczesnym etapie rozwoju, by deweloperzy mogli dzielić się ze społecznością konkretnymi informacjami. Oznacza to, że najpewniej na debiut produkcji jeszcze poczekamy.

Sprzedaż Mass Effect Legendary Edition przewyższyła wcześniejsze oczekiwania Electronic Arts.

Mass Effect

Dla BioWare pozytywny odbiór remasterów to dobra wiadomość po średnio odebranym Mass Effect: Andromeda, który mimo naprawy początkowych błędów nie zostanie zapamiętany jako najlepsza część serii. Przy okazji zdradzono, że w Star Wars Jedi: Fallen Order zagrało ponad 20 milionów ludzi. Jednak mimo tego sukcesu Elektronicy zasugerowali, iż do 2022 roku nie ujawnią nic związanego z Gwiezdnymi wojnami. Samo Electronic Arts nie może narzekać na wyniki osiągnięte w drugim kwartale bieżącego roku. W skali rocznej przychód wydawcy wzrósł o 6% i wyniósł 1,55 mld dolarów co było zasługą gier-usług takich jak FIFA czy Apex Legends.

Recenzja Mass Effect: Legendary Edition - Trzy Kolory

FIFA Ultimate Team może pochwalić się wzrostem liczby rozegranych meczów o 48%, również wspomniany wyżej battle royale od Respawn posiada wielu aktywnych, w czym pomoga m.in. rozpoczęty ostatnio 10. sezon rankingowy, w ramach którego dodano nową postać i przepustkę bojową. Aktualnie w grze na serwerach Steam przebywa ponad 200 tysięcy ludzi, a statystyki są jeszcze lepsze, jeśli pod uwagę weźmiemy dane z Origina czy konsol.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Mass Effect: Legendary Edition osiąga świetne wyniki. Sprzedaż zaskoczyła EA

 0