Electronic Arts zażartowało z graczy grających w gry single-player i wywołało burzę

Electronic Arts zażartowało z graczy grających w gry single-player i wywołało burzę

Electronic Arts od jakiegoś czasu skupia się na wydawaniu gier multiplayer, a w swoim katalogu posiada m.in. Apex Legends czy serie FIFA i Battlefield. Teraz firma postanowiła wyśmiać graczy, którzy lubią gry single-player.

Wielu wydawców takich jak EA stawia na produkcje sieciowe, chociaż oczywiście nie brakuje tytułów dla pojedynczego gracza, które przyciągają uwagę fanów wirtualnej rozrywki. Electronic Arts nieoczekiwanie wbiło kij w mrowisko, wyśmiewając gry fabularne oraz osoby, które w nie grają. W czwartek oficjalny profil EA na Twitterze popełnił tweeta, odnosząc się w nim do popularnego mema i pisząc: "Są 10 na 10, ale lubią grać tylko w produkcje single-player", sugerując jednocześnie, iż ocena takich ludzi powinna być niższa. Oczywiście post mający być żartem wywołał negatywną reakcję społeczności, do której przyłączyli się także deweloperzy czy youtuberzy.

EA w oficjalnym tweecie wyśmiało graczy, którzy grają w gry single-player i wywołało negatywną reakcję społeczeństwa.

Jacksepticeye, irlandzki youTuber z prawie 30 milionami subskrybentów, napisał: "Są 10 na 10, lecz myśleli, że ten tweet będzie dobrym pomysłem". Deweloper ze studia Obsidian Entertainment odpowiadającego m.in. za Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords czy Neverwinter Nights 2, a więc tytuły fabularne, odpowiedział Elektronikom, pisząc, że "gry single-player są jak narkotyk, multiplayer niczym narkotyk. Gry są super". Żart nie przypadł do gustu Vince’owi Zampelli szefowi podległemu Electronic Arts studiu Respawn Entertainment, który w reakcji na tweeta wydawcy udostępnił emotkę zażenowania.

Patrick Weekes scenarzysta z BioWare dodał, że "pracuje do północy, przez większą część roku, by pomóc w przygotowaniu nowego Mass Effecta", który dostanie tryb dla pojedynczego gracza. Zach Mumbach były twórca z nieistniejącego studia Visceral Games powiedział, że "większość produkcji od EA zasługuje na oceny 6 lub 7 na 10, bowiem korporacja zmusza deweloperów do szybkiego wydawania gier". Do sprawy odniosło się Electronic Arts, które przyznało, że publikacja krytykowanego tweeta była błędem i że osoby grające w gry single-player są 11 na 10.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Electronic Arts zażartowało z graczy grających w gry single-player i wywołało burzę

 0