Elon Musk jednak nie przejmie Twittera? Biznesmen wstrzymał kupno platformy

Elon Musk jednak nie przejmie Twittera? Biznesmen wstrzymał kupno platformy

Elon Musk zaskoczył ludzi, ogłaszając wykupienie Twittera. Jak wynika ze wpisu popularnego miliardera, do transakcji może wcale nie dojść, a powodem są spam oraz fałszywe konta.

Elon Musk zamierza wchłonąć Twittera za 44 miliardy dolarów amerykańskich, aczkolwiek do przejęcia może nie dojść. Miliarder w tweecie napisał, iż tymczasowo wstrzymał umowę kupna serwisu społecznościowego z powodu informacji o fałszywych profilach oraz spamie obecnym na platformie. Transakcja nie ruszy do przodu, dopóki Musk nie otrzyma zapewnienia, że fałszywe i spamerskie konta rzeczywiście stanowią mniej niż 5 procent użytkowników. Właściciel Tesli posiłkuje się artykułem agencji Reutersa, w którym podano szacunki niebieskiej platformy, jakoby fałszywe lub spamowe profile stanowiły mniej niż 5 proc. wszystkich użytkowników. Musk nie zdradził, w jaki sposób chce uzyskać gwarancję ani skąd pojawiły się u niego wątpliwości.

Elon Musk wstrzymał kupno Twittera, ponieważ oczekuje na informacje dotyczące spamu i fałszywych kontach obecnych w serwisie społecznościowym.

Być może chodzi o doniesienia, iż na Twitterze między 2019 a 2021 roku podobno zawyżano liczbę aktywnych dziennie użytkowników. Czy Musk zrezygnuje z nabycia platformy? W kolejnym wpisie miliarder stwierdził, że nadal jest zaangażowany w przejęcie i chce je zrealizować. Pierwszy wpis o wstrzymaniu transakcji doprowadził do spadku cen akcji serwisu społecznościowego o przeszło 10%. Co ciekawe akcje Tesli urosły o 6%. Drugi post uspokoił nieco inwestorów i wyhamował regres w handlu przedsesyjnym. Nawet gdyby Elon Musk wycofał się z kupna Twittera, musiałby zapłacić 1 mld USD. Jakie są natomiast plany rozwoju portalu przez Muska?

Biznesmen chce zwiększyć przychody platformy do 26,4 mld dol. w 2028 roku z 5 miliardów dolarów pozyskanych w 2021 r. Najbardziej ze zmiany właściciela ucieszy się były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, który w ubiegłym roku został trwale zablokowany na Twitterze po szturmie jego zwolenników na Kapitol. Musk zapowiedział bowiem zniesienie blokady nałożonej na profil Trumpa, który za czasów urzędowania często korzystał z serwisu do komunikowania się ze swoimi wyborcami. Miliarder obiecał ponadto, że na Twitterze zapanuje wolność słowa.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Elon Musk jednak nie przejmie Twittera? Biznesmen wstrzymał kupno platformy

 0