Epic Game podobno przymierza się do ekranizacji Fortnite

Epic Game podobno przymierza się do ekranizacji Fortnite

Filmowe i telewizyjne adaptacje gier wideo swego czasu nie cieszyły się najlepszą sławą, ale ostatnimi laty trafiają się zdecydowanie lepsze produkcje, które pokazują, jak powinno podchodzić się do tego tematu. Mowa tu choćby o Castlevanii od Netflixa. Wygląda na to, że Epic Games także poszerzy swoją flagową markę i wyprodukuje film Fortnite. Powodzenia.

Epic Games może chcieć rozszerzyć swoją działalność poza rynek gier wideo i podobno rozważa adaptację filmu Fortnite. Wtajemniczeni znający projekt powiedzieli The Insider, że firma chce „dywersyfikacji” swoich wpływów w obliczu bieżących kosztów prawnych związanych z pozwami antymonopolowymi przeciwko Apple i Google. Na początku tego roku Epic podobno pozyskał kilku dyrektorów Lucasfilm. Były wiceprezes Lucasfilm ds. produkcji fizycznej, Jason McGatlin, jest teraz prezesem ds. projektów specjalnych w firmie Epic. McGatlin wcześniej był producentem wykonawczym wszystkich wyprodukowanych przez Disneya filmów o Gwiezdnych wojnach. Producent gier zaangażował również byłego wiceprezesa Lucasfilm ds. finansów, Chrisa Furię oraz Lynn Bartsch, byłą szefową biznesu i spraw prawnych Lucasfilm, do pełnienia podobnych ról w nowym dziale Epic. Anonimowe źródła podają, że rozmowy o filmie Fortnite już trwają, ale nie zagłębiały się w konkrety.

Epic Games może chcieć rozszerzyć swoją działalność poza rynek gier wideo i podobno rozważa adaptację filmu Fortnite.

Trudno sobie wyobrazić, jak wyglądałby „Fortnite: The Movie”. Gra ma 18 sezonów historii, z których można czerpać, w tym kolizję z kometą w sezonie 4, złego Świętego Mikołaja komandosa w sezonie 7 i czarną dziurę, która pochłonęła całą mapę w sezonie 10. Następnie pojawiły się różne wydarzenia crossoverowe, które wprowadziły kilka istniejących postaci, w tym superbohaterowie DC i Marvela, Stranger Things, John Wick, Predator, a nawet Master Chiefa z Halo. Z drugiej strony film Fortnite może przedstawić całkowicie oryginalną historię, ale opartą na uniwersum Fortnite.

Jest zbyt wcześnie, aby spekulować, co może przynieść wielkoekranowa adaptacja Fortnite. Epic nie skomentował jeszcze tych doniesień, więc w tym momencie należy traktować je jak zwykłą plotkę. Jeśli jednak przeciek jest prawdziwy, film nie znajduje się nawet we wczesnej fazie przedprodukcyjnej. A jeżeli rzekome rozmowy zakończą się sukcesem, prawdopodobnie upłyną lata, zanim film trafi do kin. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Epic Game podobno przymierza się do ekranizacji Fortnite

 0