Epic Games jest otwarte na gry oparte o blockchain, po tym jak zostały zakazane na Steam

Epic Games jest otwarte na gry oparte o blockchain, po tym jak zostały zakazane na Steam

Epic Games jest „otwarte na gry, które obsługują kryptowaluty lub assety oparte na blockchain” w swoim sklepie, w przeciwieństwie do Valve, które właśnie zbanowało na Steam gry wykorzystujące technologię blockchain lub niewymienialne tokeny, czyli NFT. Zapytany o zezwolenie na gry, które zawierały NFT, Epic przyznało, że będą pewne ograniczenia, ale jest chętny do współpracy z programistami w „nowej dziedzinie”.

Epic twierdzi, że gry musiałyby być zgodne z przepisami finansowymi, wyjaśniać, w jaki sposób używany jest blockchain i mieć odpowiednie oceny wiekowe. Mówi również, że programiści nie będą mogli korzystać z usługi płatniczej Epic do akceptowania kryptowalut, musieliby zamiast tego korzystać z własnych systemów płatności.

Epic Games jest „otwarte na gry, które obsługują kryptowaluty lub assety oparte na blockchain” w swoim sklepie, w przeciwieństwie do Valve.

Dyrektor generalny firmy, Tim Sweeney, powiedział, że firma nie jest zainteresowana NFT, ale to stwierdzenie wydaje się dotyczyć tylko jej własnych gier. Epic powiedziało The Verge, że przedstawi szczegóły i wyjaśni zasady, ponieważ współpracuje z programistami, aby zrozumieć, w jaki sposób planują wykorzystać technologię blockchain w swoich grach. Sweeney napisał również na Twitterze, że Epic z zadowoleniem przyjmuje „innowacje w obszarach technologii i finansów” i sugerując, że blockchain nie jest z natury dobry ani zły.

Nie oznacza to jednak automatycznie, że ​​programiści wyrzuceni przez Steam mogą spieszyć się i publikować swoje gry na Epic Game Store. Obecnie program samodzielnego publikowania EGS znajduje się w zamkniętej wersji beta, a FAQ platformy zdradza, że to Epic wybiera, kto może dołączyć „na zasadzie indywidualnej”. Epic okazał się jednak dość liberalnym właścicielem platformy – coś, co stało się punktem spornym w procesie z Apple, gdy prawnicy wspomnieli o „obraźliwych i zseksualizowanych” grach, które były dostępne na Itch.io, sklepie z grami dostępnym w Epic Game Store.

Zezwalanie na gry zakazane przez Steam to kolejny sposób, w jaki Epic może konkurować z Valve. Firma Epic już pokazała, że ​​jest gotowa na wiele, aby jego sklep stał się głównym graczem w przestrzeni gier na PC, a to może być kolejna zagrywka, aby przeciągnąć niektórych graczy lub programistów na swoją stronę. Niektórzy fani NFT natychmiast zwrócili się do Epic po tym, jak pojawiły się wieści o zakazie na Steamie. Nie wydaje się jednak, aby ta sprawa miała spowodować jakiś znaczący exodus graczy z platformy Valve na rzecz Epic Games Store, ale tego typu pomniejsze kwestie mogą się kumulować, z czasem przynosząc większe korzyści Epic, które zyska miano bardziej przyjaznej platformy.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Epic Games jest otwarte na gry oparte o blockchain, po tym jak zostały zakazane na Steam

 0