Epic Games Store nie zarabia i jeszcze bardzo długo nie będzie

Epic Games Store nie zarabia i jeszcze bardzo długo nie będzie

Steam od lat ma mocną pozycję na rynku gier na PC i w wielu kręgach aplikacja i sklep Valve stały się synonimem gier na PC. Od kilku lat Epic Games próbuje przełamać ten monopol, choć pozornie jest to o wiele trudniejsze, niż mogło się zdawać, ponieważ twórca Fortnite nie będzie zarabiać na swoim produkcie aż do 2027 roku.

Walka Apple vs Epic Games trwa w najlepsze, a na skutek działań obu firm, coraz więcej wewnętrznych szczegółów wychodzi na jaw. Prawnicy Apple twierdzą, że "Sklep Epic Games jest nieopłacalny i nieporównywalny z App Store i nie będzie opłacalny przez co najmniej kilka lat, jeśli w ogóle". Ujawniono, że Epic Games Store odnotował łącznie straty w wysokości 454 milionów dolarów w ciągu ostatnich dwóch lat i spodziewa się zyskać dopiero w 2023 roku. W 2019 roku stracił 181 milionów dolarów, a rok później kolejne 273 miliony dolarów.

Epic Games nie przynosi dochodów, a w ciągu 2 lat działalności Epic dołożyło do interesu niemal 500 milionów USD. Sklep rzekomo przez kilka lat będzie nierentowny.

W sumie Epic Games rzekomo zainwestowało prawie 500 milionów dolarów w witrynę sklepu (która jeszcze nie otrzymała funkcji koszyka), a według prawników "W najlepszym razie Epic nie spodziewa się, że EGS osiągnie skumulowany zysk brutto przed 2027 r.". Oczywiście w tym przypadku Epic Games próbuje zdystansować się od Apple i jego AppStore, a tym samym próbuje prezentować swój sklep jako sposób na przełamanie monopolu, a nie próbę tworzenia monopolu.

Epic Games zarobiło ponad 9 miliardów dolarów z Fortnite w ciągu pierwszych dwóch lat gry, dzięki czemu firma może prowadzić sklep z grami nawet ze stratą. Dzięki temu Epic Store ma czas i środki na zgromadzenie własnej bazy użytkowników. Mimo wszystko 500 milionów dolarów straty to dużo pieniędzy, ciekawe więc co Epic Games zaplanowało, aby pomóc sklepowi stać się dochodowym.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Epic Games Store nie zarabia i jeszcze bardzo długo nie będzie

 0