Znowu rekord. Egzemplarz Super Mario Bros. sprzedany za ogromną kwotę

Znowu rekord. Egzemplarz Super Mario Bros. sprzedany za ogromną kwotę

Jakiś czas temu pisaliśmy o sprzedaży egzemplarza gry Super Mario Bros. za rekordową wówczas kwotę 660 tysięcy dolarów, którą kilka miesięcy później pobiła The Legend of Zelda z 1987 roku. Tym razem kolejny rekord ponownie ustanowił pierwszy z wymienionych tytułów.

Wedle dostępnej informacji nieotwartą kopię Super Mario Bros. sprzedano za 2 miliony dolarów, bijąc poprzedni rekord ustanowiony przez Super Mario 64, za którą kolekcjoner zapłacił 1,56 mln USD dolarów. Egzemplarz Super Mario Bros. kupiony za rekordową kwotę otrzymał ocenę 9,8 A+ w skali Wata co oznacza, że jest zachowany w świetnym stanie. Transakcji dokonano w serwisie Rally (przy poprzednich udział brał Heritage Auctions). Oczywiście jak to w takich przypadkach bywa, nabywca pozostaje anonimowy i nie dowiemy się, kto był gotowy wyłożyć aż 2 miliony dolarów na grę.

Super Mario Bros. ustanowił kolejny rekord. Egzemplarz gry został sprzedany za 2 miliony dolarów.

Warto wspomnieć, że Rally działa na nieco innej zasadzie niż typowe platformy aukcyjne. Posiada bowiem swoich udziałowców, od których ów egzemplarz został odkupiony, dzięki czemu zarobią oni na tej transakcji. Jak podaje New York Times (via IGN) wpływ tak ogromnej kwoty oznacza, że odnotowali 900% wzrost, a pieniądze, jakie zainwestowali zwróciły się 9-krotnie. Wydanie jakichkolwiek dużych pieniędzy na grę nie mówiąc już o 2 mln dolarów wydaje się surrealistyczne jednak widzimy, że ma miejsce i to dość często. Poprzedni rekord ustanowiono przecież miesiąc temu.

W 2020 roku najdrożej sprzedaną grą w historii był Mario Bros. 3 na NES, którego oryginalnie zapakowane wydanie kupiono za 156000 dolarów, pokonując poprzedniego rekordzistę o 42000 USD. Dlaczego aż tyle? Po pierwsze słowo "Bros." umieszczono po lewej stronie pudełka nachodząc lekko na rękawiczkę Mario, a po drugie to wczesne wydanie, ponieważ później słowo to przeniesiono bardziej na prawą stronę.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Znowu rekord. Egzemplarz Super Mario Bros. sprzedany za ogromną kwotę

 0