Twitch taniej w Polsce - ceny subskrypcji dostosowane do polskich zarobków?

Twitch taniej w Polsce - ceny subskrypcji dostosowane do polskich zarobków?

Twitch ogłosił właśnie nowy cennik dla Europejczyków i zanosi się na to, że Polacy będą musieli płacić mniej za subskrybowanie kanałów ulubionych streamerów. Tak, jak wcześniej ustalona cena obowiązywała wszystkie kraje, tak teraz wielu ludzi na całym świecie skorzysta z permanentnej obniżki. Cóż.. tylko się cieszyć.

Jakiś czas temu świat obiegła informacja o tym, że Twitch zamierza dostosować ceny subskrypcji na platformie do sytuacji gospodarczej krajów na całym świecie. Długo musieliśmy czekać, bo Europa jako kontynent była na szarym końcu, jeśli chodzi o priorytety. Na szczęście dziś otrzymaliśmy nowe informacje na ten temat. Polacy zapłacą mniej. O ile? Obniżka może nie należy do największych na świecie, ale jednak od teraz będziemy za wspieranie swoich ulubionych streamerów (i streamerki) płacić o jeden Euro mniej (około 4-5 zł w przeliczeniu na złotówki). W sumie naciśnięcie przycisku "suba" kosztować będzie nas około 18 zł, a wcześniej było to około 22 zł.

Twitch ogłosił nowy cennik subskrypcji dla krajów Europejskich. Polacy zapłacą mniej.

Specjalne traktowanie nie dotknęło tylko Polaków. Na przykład Rosjanie również doczekali się obniżek cen za subskrypcję. Wcześniej musieli oni płacić 399 Rubli rosyjskich (około 22 zł), by dziś przywitać największą jak do tej pory obniżkę - do poziomu 130 Rubli (niecałe 7 zł przeliczając na polską walutę). Co ciekawe, nawet tak zaawansowany gospodarczo kraj jak Norwegia, otrzymała od Twitcha prezent. Wcześniej mieszkańcy tego kraju musieli płacić aż 55 Koron norweskich (24 zł), a teraz będą płacić... jeszcze mniej niż Polacy - 39,99 Koron (17,50 zł). To samo tyczy się także innych europejskich państw, bo na długiej liście możemy znaleźć takie mocarstwa jak Francja, Niemcy, Włochy czy Hiszpania.

Amouranth i Indiefoxx zbanowane - Twitch robi porządki ze streamerkami w jacuzzi?

Wcześniej mieliśmy do czynienia z ogólnoświatowymi obniżkami za subskrypcję, z czego w szczególności skorzystali mieszkańcy państw azjatyckich, afrykańskich oraz Ameryki Południowej. Tam, oczywiście tylko w niektórych przypadkach, obniżki sięgały ponad połowy ustalonej wcześniej ceny, co jest szczególnie istotne dla twórców treści z tamtych właśnie krajów. Mieszkańcy Państw takich jak Senegal, Rwanda, Egipt czy w końcu najlżej potraktowani przez Twitch Brazylijczycy (z 18 zł na 6 zł) mogą w końcu rozpocząć finansowanie swoich ulubionych streamerów na aktualnie najbardziej popularnej platformie. A Wy co o tym sądzicie? Macie jakichś twórców treści, których lubicie wspierać? Piszcie w komentarzach.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Twitch taniej w Polsce - ceny subskrypcji dostosowane do polskich zarobków?

 0